Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6945 miejsce

Lubię nienawidzić - trzy piosenki o nienawiści

Opisuję trzy utwory dotyczące nienawiści, bo muzyka ma czasem przesłanie, nie tylko fajną nutę. Limp Bizkit wie czemu mnie chcesz "nienawidzić, bo nienawiść to wszystko co ostatnio widzisz". Black Eyed Peas natomiast pyta "gdzie jest miłość"?

ręka TwoWings'a. Napis "hate" oznacza "nienawiść" / Fot. TwoWingsGdy patrzę na dzisiejszą muzę. Czekaj... wróć, na muzykę nie da się patrzeć. W każdym razie, gdy czasem słyszę co jest na topowych miejscach list to, aż żal mi puszkę ściska. Puszka jest oczywiście w mojej dłoni. Z tego powodu spróbuję co jakiś czas przedstawić wam, utwory, które mają jakieś przesłanie. Dzisiaj opowiem wam o tym jak łatwo jest nienawidzić dzięki "Cool to hate", nagranym przez Offspring.Zespół zwraca uwagę, że nienawiść jest prymitywnym sposobem rozwiązywania naszych problemów. Wspomina nawet, że "bycie pozytywnym jest niefajne". Utwór jest parodią. Wykonawca wciela się w osobę nienawidzącą wszystko i wszystkich, bez jakiegokolwiek powodu. Jedyny powód nienawiści to ten, że gdy wszystkich się nienawidzi, nie trzeba się zmieniać, nie trzeba się starać. Po prostu można mieć wszystko gdzieś. I gdy się zastanawiasz czemu Twoje, życie jest do du.y to sobie wmawiasz, że przecież wszyscy Cię nienawidzą.

Jeśli zapragniecie bardziej wymownego utworu o tym czemu świat jest pełen nienawiści to podrzucę wam Limp Bizkit z utworem "Take a look around". Chłopaki zwracają uwagę na to, że "chcesz mnie nienawidzić, bo nienawiść to wszystko co ostatnio widzisz". Zastanowiłem się chwilę nad tym. Było trudno na początku znaleźć tę nienawiść. Chwila zastanowienia i zrozumiałem. Żarówka oświetliła mi ludzi na ulicach. Jak często mijasz kogoś, kto się uśmiecha... Ja rzadko. Ok, ktoś wyjedzie z hasłem, że jestem brzydki więc kobiety się do mnie nie uśmiechają. Faceci się do mnie nie uśmiechają bo nie są gejami. I może właśnie w tym problem. Czy uśmiech jest na tyle elitarny, że pokazujemy go tylko znajomym, a jeśli pokażemy go nieznajomej osobie to znaczy, że chcemy ją przelecieć?

Może czas dorosnąć i czasem zrobić coś dla przyjemności innych bez korzyści dla siebie. Ok, nie wyszło. Uśmiech do nieznajomych ma pozytywne aspekty. Gdy okażesz komuś sympatię i zobaczysz drugi uśmiech będziesz się uśmiechać jeszcze mocniej. Twoje życie stanie się lepsze choćby na te kilka minut. Ale czekaj, to nie jest dobry pomysł, bo byście musieli przestać nienawidzić. Być szczęśliwym, tak po prostu. A to jest przecież zbyt piękne. Człowiek nie potrafi być szczęśliwy. Bo łatwiej jest nienawidzić.

Jedno pytanie nasuwa mi się, na myśl... "gdzie jest miłość?" (nawiązanie do utworu "Where is the love" nagranego przez Black Eyes Peas).

Offspring - Cool to hate
Wideo
Tekst

Limp bizkit - Take a look around
Wideo
Tekst

Black Eyes Peas - Where is the love
Tekst

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.