Facebook Google+ Twitter

"Lubię wyzwania" - wywiad z Rafałem Olejniczakiem

Dziennikarstwem zajmuje się od ponad 20 lat. Był pracoholikiem, ale teraz jest już wyłącznie pracowity. Dowodzi Radiem Zet i Chilli Zet. Pasjonuje go fotografowanie. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Rafał Olejniczak.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Rafał Olejniczak / Fot. Marta SkorupskaJako dziecko zadawał wszystkim mnóstwo pytań i cała jego rodzina wiedziała, że na pewno zostanie w przyszłości dziennikarzem. W wieku kilku lat otworzył w domu swoje pierwsze studio radiowe, w którym nagrywał pierwsze audycje. "Wtedy była to dla mnie zabawa i dopiero wiele lat później przekułem ją w pracę" - wspomina Rafał Olejniczak. Zaczynał jako dziennikarz piszący i fotoreporter. "Chciałem się schować za obiektywem - dokumentować rzeczywistość, ale bez wchodzenia w interakcję" - zaznacza. Później przekonał się, że nawet będąc nieśmiałym, można rozmawiać z ludźmi.

Do radia trafił całkiem przypadkiem, spotkał bowiem koleżankę, która przekazała mu, że powstała nowa radiostacja, którą dowodzi Kamil Durczok i potrzebują reporterów do pracy. Postanowił więc spróbować sił i od razu mu się bardzo spodobało. "Totalnie zwariowałem na punkcie radia - do tego stopnia, że zaczęto nazywać mnie radiotą" - przyznaje Rafał Olejniczak.

Dziennikarz Rafał Olejniczak gościł w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaOd 1996 roku związany jest z Radiem Zet, w którym przeszedł przez wszystkie zawodowe szczeble. Zaczynał jako korespondent ze Śląska, zbudował tam mały oddział tej radiostacji, później już w Warszawie asystował dyrektorowi programowemu, potem szefował działowi informacji i z czasem piastował już coraz wyższe stanowiska. W 2009 roku zdecydował się jednak odejść z grupy Eurozet. "Poczułem, że mimo przyjemności, którą sprawia mi praca, stała się ona już codzienną rutyną" - tłumaczy Rafał Olejniczak. Poświęcił się wówczas swojej kolejnej pasji - fotografowaniu. Wydał wówczas charytatywny album "Pier(w)si w Polsce", w który znalazły się zdjęcia znanych Polek pokazujących swoje piersi i zachęcających kobiety do badań. Długo jednak bez radia nie wytrzymał, radio bez niego również i po roku przerwy wrócił do Radia Zet.

Obecnie jest dyrektorem Radia Zet i Chilli Zet, ale mimo tego cały czas czuje się przede wszystkim dziennikarzem. "Cały czas wożę ze sobą mikrofon w bagażniku, bo jeśli coś się nagle wydarzy, będę wstanie natychmiast zareagować i zrobić z tego materiał" - zaznacza Rafał Olejniczak. Podkreśla jednak, że aby kierować dużymi stacjami radiowymi, oprócz umiejętności dziennikarskich, trzeba również myśleć biznesowo i być po części specjalistą od PR.

Obejrzyj cały wywiad z Rafałem Olejniczakiem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.