Facebook Google+ Twitter

Lubień: Nieletnie dziewczynki zdewastowały cmentarz prawosławny

Trzy nieletnie dziewczynki dopuściły się dewastacji cmentarza prawosławnego. Straty zostały oszacowane na co najmniej 10 tys. zł.

Zabytkowy cmentarz w miejscowości Lubień (woj. lubelskie) został zniszczony, ku zdziwieniu włodawskich policjantów, przez dziewczynki w wieku 8-15 lat. Cmentarz objęty był opieką konserwatorską.

Małoletnie rozbiły znicze o płyty nagrobkowe, a także poprzewracały krzyże. Łącznie zostało uszkodzonych 15 nagrobków. Za swoje czyny starsze z dziewcząt odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Źródło:www.wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.07.2009 09:35

Rodzice na spółkę z mediami ponoszą winę za powyższy stan rzeczy! To właśnie oni mają największy wpływ na kształtowanie się świadomości dzieci. Ostatnio nagłośniona w mediach zbyt jednostronnie przedstawia sprawa powojennych zbrodni nacjonalistów ukraińskich. Do tego zapewne rodzice w obecności dzieci komentowali te wydarzenia - to wszystko trafiło na podatny grunt. Efektem tego jest powyższe zdarzenie. Jak wynika ze statystyk przestępczość w śród nieletnich rośnie w zastraszającym tempie. Wybryki chuligańskie stały się zjawiskiem powszechnym, konieczne są zmiany w naszym systemie prawnym. Nieletni, ani ich rodzice ze względu na luki prawne nie ponoszą odpowiedzialności za przestępstwa popełniane przez dzieci w określonej grupie wiekowej - błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.