Facebook Google+ Twitter

"Lubiewo” Michała Witkowskiego zagrają w Teatrze IMKA

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-06-22 20:11

26 czerwca o godz. 19.00 na scenie warszawskiej IMKI zostanie wystawiony spektakl "Lubiewo" Teatru Nowego z Krakowa w reżyserii Piotra Siekluckiego.

 / Fot. Teatr IMKA"Lubiewo” Michała Witkowskiego jest jedną z najgłośniejszych powieści w polskiej literaturze ostatnich dziesięciu lat. To gorzka, smutna, a zarazem niezwykle ironiczna opowieść o parze starzejących się homoseksualistów, którzy utracili sens życia.

Spektakl w reżyserii Piotra Siekluckiego – dyrektora Teatru Nowego w Krakowie – opisuje historię życia, nocnych podrywów, dziwnego świata polski PRL. On-Patrycja i on-Lukrecja prześcigają się w opisach tajemniczych gejowskich miejsc Wrocławia z lat 70. i 80. ale przede wszystkim przechwalają się miłosnymi wyczynami z heteroseksualnymi mężczyznami. Te niezwykle barwne historie utrzymane są w nurcie nostalgii za dawnymi czasami seksu w toaletach i w parkach.Starzejący się homoseksualiści zostają zamknięci w swojej przeszłości w starym gomułkowskim bloku. Nieustannie toczą swe opowieści o AIDS, które zbierało pierwsze żniwo wśród ich przyjaciół, kiedy wolna Polska otworzyła swe granice, o seksualnych przygodach w parku, o rosyjskich żołnierzach stacjonujących w komunistycznej Polsce, o młodości i swym pierwszym razie.


LUBIEWO
Michał Witkowski
Teatr Nowy w Krakowie
Reżyseria: Piotr Sieklucki
Obsada: Paweł Sanakiewicz, Janusz Marchwiński, Teofil Pietroń, Krystyna Czubówna (Głos)
Scenografia: Łukasz Błażejewski
Choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
Producent: Marek Kutnik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sam autor bez skrępowania opowiada w wywiadach o swoich inicjacjach homoseksualnych w wieku 14-15 z dużo starszymi mężczyznami. Mówi o dużym wzięciu przez do środowisko "młodych ciał". Głębsza analiza dowiodłaby pedofilii jako typowej "choroby -czy spaczenia moralnego" tego środowiska. Ale to tabu i poruszanie tych tematów może skończyć się oskarżeniem prokuratora, za szerzenie mowy nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, po przeczytaniu recenzji zachęciła mnie Pani do obejrzenia spektaklu. Temat ciągle wzbudza emocje i nie trzeba jechać do Krakowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.