Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10353 miejsce

Lubimy czytać bezpłatne gazety

Biorąc bezpłatne gazety, rzadko zastanawiamy się, który to tytuł. - Ile rozdających spotykają na swej drodze, tyle różnych gazet zabierają – przyznaje Zbyszek rozdający “Metro” w Warszawie.

zdj. Edyta Piotrowska Zbyszek pracuje w tej branży od kilka miesięcy. Ma już stałych klientów. Twierdzi, że czytelników nie interesują ulotki dodawane do gazet, które najczęściej są od razu wyrzucane.

Niektórzy chcą wziąć kilka egzemplarzy jednego tytułu. - Nam nie wolno dawać więcej niż jednej gazety – mówi Konrad rozdający “Metropol”. - Jeśli ktoś chce mieć kilka gazet bierze kolejną od stojącego obok kolegi – mówi.

Tak postępują najczęściej ludzie starsi, których dziwi brak możliwości otrzymania kolejnego egzemplarza. - Stają się niemili. Pewna pani słysząc moją odmowę nawet podarła gazetę. Ale takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często – opowiada Konrad.

Dlaczego sięgamy po prasę bezpłatną? - Bo jest dostępna, podaje ważne informacje i dostajemy ją za darmo - odpowiadają zgodnie osoby, które spotkałam w warszawskim metrze. Taką gazetę można przeczytać w drodze do pracy, w ciągu 10 - 15 min. Wraz z końcem podróży zwykle wyrzucamy gazetę do kosza.

- Przyzwyczaiłam się do takich gazet. Często siedząc nad filiżanką kawy wracam do artykułów, których nie dokończyłam – mówi pani Agata, lat 37, którą spotkałam na stacji warszawskiego metra. – Informacje w takich gazetach są krótkie i sensowne. Zazwyczaj udaje mi się przeczytać cały tekst.
Pani Agata jest jedną z nielicznych osób, które chętnie zaglądają po raz kolejny do tego samego wydania gazety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dzięki jednej z takich gazet wyczaiłem W24! Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W przypadku prasy bezpłatnej na równi stoją 3 elementy : redakcja, reklama i DYSRYBUCJA. Gdy szwankuje 1 z elementów reszta jednocześnie traci. Są podobno kontrolerzy, który pilnują ulicznych kolporterów. Ale i tak jest prawie 1/4 nakładu- głównie egzeplarze wykładane w biurowcach i urzędach. Część z nich jest w zwrotach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to dziwne ja dzisiaj dostałam 6 egzemplarzy kiedy o taka ilosc poprosilam:| Gazeta bezpłatna, ale chyba mało kto zdaje sobie sprawe ile w niej kosztuje reklama bądź umieszczenie artykułu! a rolę swoja oczywiście spełnia - treściwa, zwięzła, konkretna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie gazety spełniają swoją rolę - minimum informacji do przeczytania pomiędzy stacjami metra lub w czasie lunchu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.