Facebook Google+ Twitter

Lubin: Ruszył proces radnego, który prowadził po pijanemu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 15:53

Przed lubińskim Sądem Rejonowy rozpoczął się proces Ryszarda B., radnego Gminy Wiejskiej Lubin, oskarżonego o jazdę po pijanemu. Grożą mu dwa lata więzienia i utrata mandatu.

Prokuratura oskarżyła radnego, o to, że 10 marca minionego roku na leśnej drodze koło Szklar Górnych kierował samochodem mając poniżej dwóch promili alkoholu w organizmie. Radny B., 52 - lata, emeryt górniczy nie przyznaje się do winy.

Według radnego tego dnia rano, przed wyjechaniem do pracy w kopalni Polkowice wypił szklankę piwa. W zakładzie, gdzie pracował w nadzorze załatwił sobie kilka dni urlopu i po godzinie wracał do domu. Na wąskiej ścieżce otarł się o samochód młodego podleśniczego.

- Dałem mu 180 zł za wyrządzona szkodę - zeznawał radny. - Ale gdy dojechałem do domu stwierdziłem, że niepotrzebnie zapłaciłem.

Przyjechał do leśniczówki jeszcze raz. Odebrał pieniądze. Ale młody podleśniczy nie pozwolił mu odjechać samochodem. - Wróciłem do domu, wypiłem dwie szklanki wódki i z bratem wróciłem po samochód. To on kierował. Wówczas zostałem zatrzymany przez policję.

Leśnik: - Radny był pijany już na leśnej drodze. Zataczał się i prosił bym nie wzywał policji. Dogadaliśmy się. Ale gdy wrócił zadzwoniłem po funkcjonariuszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.