Facebook Google+ Twitter

Lubisz narzekać? Możesz wystąpić w Chórze Narzekań podczas PPA!

Chór Narzekań Mieszkańców Wrocławia to pierwszy taki chór w Polsce. Premierowy występ odbędzie się 13 kwietnia w ramach 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Masz na co narzekać? Nie marnuj energii, przyjdź w sobotę na spotkanie organizacyjne i narzekaj do woli!

Chór Narzekań z Petersburga, 2006 r. / Fot. Yuriy RumiantsevPierwszy Chór Narzekań powstał w Helsinkach z inicjatywy Tellervo Kalleinena i Olivera Kochta-Kalleinena jako sposób na zagospodarowanie olbrzymiej energii, którą ludzie marnują codziennie na narzekanie. Wkrótce projekt podchwyciły inne miasta na całym świecie. Na pomysł utworzenia podobnego chóru w Polsce wpadł Konrad Imiela, któremu pokazano stronę internetową www.complaintschoir.org, gdzie znajdują sie prezentacje innych chórów z całego świata. Chór Narzekań Mieszkańców Wrocławia wystąpi 13 kwietnia w ramach 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. – Jest to śpiew, muzyka, kreatywność i trochę kontrowersji, co idealnie wpisuje się w ideę przewodnią Festiwalu – informuje Agata Syposz z Biura Prasowego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Kto może wystąpić w chórze?


– Każdy, kto ma ochotę – dodaje Agata Syposz. – Nie musi nawet umieć śpiewać, istotniejsze jest to, aby miał na co narzekać. Wiek, płeć i wykształcenie nie mają znaczenia.Chór Narzekań z Birmingham, 2005 r. / Fot. Springhill Institute

Wszystkich chętnych do wspólnego narzekania zapraszamy w najbliższą sobotę, 15 marca, o godz. 12 do Teatru Muzycznego "Capitol" we Wrocławiu (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 67) na pierwsze spotkanie organizacyjne. – Należy przyjść z pomysłem-narzekaniem w głowie lub na kartce – wyjaśnia pani Agata. – Wszystkich uczestników chcielibyśmy prosić o wpisanie się na listę, ale jeśli ktokolwiek będzie chciał pozostać anonimowy, nie ma problemu.

Warunki są więc proste: trzeba mieć na co narzekać, trzeba lubić śpiewać (choć niekoniecznie umieć), nie ma żadnych ograniczeń co do wieku, płci, wykształcenia, rodzaju głosu itp. Wszyscy uczestnicy Chóru Narzekań otrzymają po występie pamiątkową płytę DVD z nagraniem z występu. Moderacją tekstu zajmie się Konrad Imiela, zaś oprawę muzyczną przygotuje Rafał Karasiewicz.

Przeczytaj również: Masz na co narzekać? Wstąp do pierwszego w Polsce Chóru Narzekań!
Więcej informacji na www.ppa.art.pl oraz www.complaintschoir.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tomku idę, powiem więcej - prawdopodobnie skuszę się nie tylko na zrobienie materiału, ale i na śpiewanie! Przyjdź, będzie fajnie :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się właśnie zastanawiam, ponarzekać, czy nie? Hm....

Marto, idziesz na spotkanie w sobotę? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.