Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13570 miejsce

Lubisz pływać? Ojciec Rydzyk wybuduje ci aquapark, hotel i spa

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-05-25 20:04

Urząd Miasta w Toruniu wydał zgodę na budowę przez Fundację Lux Veritatis aquaparku, centrum hotelowego wraz ze spa oraz świątyni. Pod zgodą brakuje tylko podpisu prezydenta miasta - podaje "Wprost". Będziecie pielgrzymować do toruńskiego parku wodnego na bazie wód geotermalnych?

 / Fot. print screen / youtube.comInwestycja o. Rydzyka nazwana "Świątynia i Termy Toruńskie wraz z infrastrukturą" dostała zielone światło od ratusza już w październiku ubiegłego roku. Jednak procedura przyznawania zgody na budowę musiała dobiec końca. Dziś wiadomo już na pewno, że potężny kompleks Polonia in Tertio Millennio wraz ze świątynią, wotum wdzięczności dla Jana Pawła II, stanie w sąsiedztwie kampusu akademickiego uczelni o. Tadeusza Rydzyka nad Wisłą przy trasie wylotowej z Torunia do Bydgoszczy.


Projekt kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II (bo tak nazywa się świątynia) przewiduje, że budowla będzie dwupoziomowa, zwieńczona wielką, ażurową kopułą ze złotą koroną. Na górnym poziomie znajdzie się replika prywatnej kaplicy papieża w Watykanie, w której zostanie umieszczony oryginalny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, przed którym modlił się polski papież.

Zobacz video: Rydzyk zbiera pieniądze na park wodny


Tadeusz Rydzyk zbierał pieniądze na budowę aquaparku wśród wyznawców Radia Maryja i TV Trwam. Ciekawe, czy pozwoli im popływać w swoim parku wodnym? / Fot. print screen / youtube.comNa dolnym poziomie powstanie Kaplica Pamięci, która ma być poświęcona tym, którzy oddali życie za ojczyznę. Na granitowej ścianie znajdą się nazwiska osób, które zginęły, ratując ofiary Holocaustu. Na środku będzie zainstalowana rzeźba Gorejącego Krzewu, na której każdy będzie mógł umieścić znicz i oddać cześć poległym i zamordowanym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (45):

Sortuj komentarze:

wierzący w Boga
  • wierzący w Boga
  • 28.05.2012 16:51

Ten film każdy uczciwy katolik musi obejrzeć.
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
wierzący w Boga
  • wierzący w Boga
  • 28.05.2012 16:47

Ten film jazdy uczciwy katolik musi obejrzeć.
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/film-dokumentalny-o-tadeuszu-rydzyku-zobacz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz Brzezicki Dzisiaj 14:28
W obecnej sytuacji jest tak, że po apostazji jednego Kowalskiego cała rodzina Kowalskich w parafii jest gnębiona przez proboszcza - problemy z załatwieniem chrztu, pogrzebu, małżeństwa brata lub siostry etc.

Popatrzmy na to z innej strony - mają z głowy tyle niepotrzebnych wydatków. ;) Tak brzmi to dużo bardziej optymistycznie i w ogóle jest pożyteczne. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, ale jaki masz wpływ na to, żeby poza Twoją wiedzą jakakolwiek złotówka nie poszła cele religijne, ogólnie mówiąc? Priorytetem stał się zwrot mienia kościołowi, a nie porządkowanie np. spraw emerytalnych. Zaraz zostanę przywołany do porządku, że trzeba myć ręce i nogi. Ja jednak wolałbym umyć to, co najbardziej brudne, a potem całą resztę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.05.2012 14:28

Co boskie to Bogu, Panowie, ale nie jesteśmy w Średniowieczu. Dlatego ta zasada powinna dotyczyć tych, którzy utożsamiają się z Bogiem i Kościołem (a przez to z Rydzykiem). W obecnej sytuacji jest tak, że po apostazji jednego Kowalskiego cała rodzina Kowalskich w parafii jest gnębiona przez proboszcza - problemy z załatwieniem chrztu, pogrzebu, małżeństwa brata lub siostry etc. Kościół to mściwy twór, jeśli uszczupla mu się źródło dochodów (apostazja to właśnie takie narzędzie). Ale przyjdą czasy, kiedy Polska będzie taka jak Niemcy. A Kościoły będą zamieniane w dyskoteki. Cieszę się dobrym zdrowiem i mam nadzieję, że dożyję tych czasów.

PS. Aquaparki, spa, centra hotelowe - to polisy ubezpieczeniowe księży i arcybiskupów na ten właśnie czas :) Mogę się założyć, że udziałowcami tego przedsięwzięcia są biskupi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek Chorążewicz Dzisiaj 13:46
Chcą ustawami zmusić niewierzących do przymusowego wierzenia?

Myślę, że tak. Dużej części z nich wydaje się, że są jeszcze w średniowieczu i mogą ludzi zmusić do bycia religijnymi. Zresztą "religijność", na której im zależy polega na uczestnictwie w obowiązkowych imprezach, natomiast to co naprawdę ludzie myślą mają w "głębokim poważaniu" dopóki są posłuszni i okazują pokorę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy ksiądz Tadeusz Rydzyk robi coś wbrew obowiązującemu w Polsce prawu? Jeżeli ktoś ma takie dowody, to niech zrobi z tego użytek, zgodnie z prawem. Co cesarskie - cesarzowi, a co boskie - Bogu. Jeżeli nikt tego nie zgłasza, to znaczy, że bierze współudział w tym niecnym procederze. Najwidoczniej ksiądz Rydzyk ma "mocne papiery" i wszystkich "pyskaczy"ma w głębokim poważaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, zgadzam się z Twoja oceną. To przecież najstarsza instytucja z ogromnym doświadczeniem, a różnej maści pijarowcy i marketingowcy powinni w niej uzgadniać terminy praktyk, aby uczyć się, jak docierać do kieszeni klienta.
Zastanawiam się nad protestami przeciwko laicyzacji społeczeństw ze strony różnych środowisk w Polsce. Jak oni sobie to wyobrażają? Chcą ustawami zmusić niewierzących do przymusowego wierzenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.05.2012 13:19

Marek, ja sądzę jednak, że Kościół polski będzie się musiał kiedyś z tego tłumaczyć, z tego przyjmowania pieniędzy, nierozliczania, budowania hoteli i parków wodnych za pieniądze staruszek. Niestety, to nie stanie się za czasów moich, ani Twoich. Laicyzacja Polski (co Kościół celowo nazywa ateizacją) się rozpoczęła. Pałacami, hotelami, aquaparkami i niepłaceniem podatków Kościół nie przyciągnie do siebie młodych. A stare babcie kiedyś, niestety, umrą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ad Rem Wczoraj 21:38
Stanowczo protestuję i bronię w tym miejscu księdza Tadeusza Rydzyka, choć nie jest on z mojej bajki. Ma talent i należy mu się wynagrodzenie, tym bardziej, że on przecież nie dla siebie... Przecież to ksiądz jest i kto jak kto, ale on wie, że tak nie można...
A czy ktokolwiek zgłosił, że ksiądz Tadeusz Rydzyk komuś coś ukradł? Albo, nie daj Bóg, łapówkę jaką wziął? W tym zawodzie dawanie pieniędzy, niezależnie w jakiej formie, nie jest żadną łapówką lecz ofiarą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.