Facebook Google+ Twitter

Lublin: 11-latek na razie pozostanie w domu dziecka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-04 18:18

11-letni Sebastian z podlubelskiej Bystrzycy pozostanie na razie w domu dziecka - zdecydował Sąd Rejonowy w Lublinie. Chłopiec trafił do placówki w lutym, po tym jak okazało się, że jego rodzina żyje w złych warunkach.

Dzisiaj sąd rozpoznawał sprawę ograniczenia praw rodzicielskich rodzicom 11-latka. Rodzice po rozprawie nie ukrywali rozczarowania.

Ojciec Sebastiana twierdzi, że rodzina robi wszystko by poprawić warunki życia, by dziecko mogło do nich wrócić. Matka Sebastiana podjęła leczenie.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie, Artur Ozimek, stwierdził, że aby sąd mógł podjąć decyzję potrzebny jest m.in. aktualny wywiad środowiskowy. Sąd odraczając rozprawę dopuścił dowody wnioskowane przez przedstawiciela Rzecznika Praw Dziecka o przesłuchanie świadków. Będą oni przesłuchiwani w następnej rozprawie.

Rodzice Sebastiana są chorzy i zaniedbali leczenie - matka cierpi na depresję, ojciec jest cukrzykiem - ma amputowaną nogę. Rodzina utrzymuje się z zasiłków opieki społecznej. Kolejna rozprawa 13 kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.