Facebook Google+ Twitter

Lublin: Abp Józef Życiński otworzył Dom Małego Księcia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 18:46

Arcybiskup Józef Życiński otworzył dziś uroczyście w Lublinie Dom Małego Księcia - stacjonarną placówkę Hospicjum dla Dzieci imienia Małego Księcia.

Arcybiskup podkreślił, że tego typu placówki pięknie przywracają uśmiech dzieciom.

"'Gdy zachwycamy się ludźmi osiągającymi sukcesy, w cieniu są gdzieś tacy, którzy potrzebują naszej pomocy''- przypomniał metropolita. Jak podkreślił, w przywracaniu uśmiechu ciężko chorym dzieciom i ich rodzinom wyraża się nasze chrześcijańskie współczucie, cnota dziś rzadko wspominana. Dodał, że przykładem mogą nam służyć Weronika na drodze krzyżowej czy płaczące kobiety. ''One wyrażały solidarność i wrażliwość na cierpienie Jezusa, które dziś jest zepchnięte na margines kulturowy''.
Lubelskie hospicjum dla dzieci działa od 1997 roku, założył je franciszkanin ojciec Filip Buczyński. Stale ma pod swoją opieką ponad 40 nieuleczalnie chorych dzieci z Lubelszczyzny.

Dom Małego Księcia działa od kilku miesięcy, powstał z datków zbieranych podczas akcji charytatywnych. Są w nim między innymi specjalistyczne gabinety lekarskie, wygodne pokoje dla dzieci i ich opiekunów, plac zabaw, sala teatralna i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.