Facebook Google+ Twitter

Lublin. Bilet możesz kupić w automacie

Trzy automaty z biletami stanęły w kluczowych punktach Lublina. Bilet z automatu kupimy przy budynku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na dworcu PKS i dworcu głównym PKP.

Jeden z trzech pierwszych automatów w Lublinie stanął przy budynku KUL-u. / Fot. Kamil ZielińskiZnane z innych miast rozwiązanie niewątpliwie usprawni komunikację w Lublinie. W automatach można kupić wszystkie rodzaje biletów ZTM Lublin, jak również doładować Kartę Biletu Elektronicznego. Urządzenia przejmują monety, banknoty, a także obsługują płatność kartami. Warto podkreślić, że automaty wydają resztę.

Bilety wyglądają inaczej, niż te tradycyjne kupowane w kiosku, ponieważ są drukowane przez automat po zakupieniu konkretnego rodzaju. To jedyna różnica pomiędzy biletami z automatu a tymi z kiosku czy pojazdu. Bilet zakupiony w automacie należy, tak jak ten zakupiony w kiosku, skasować po wejściu do autobusu lub trolejbusu.

Za dostarczenie automatów do Lublina odpowiada Mennica Polska, która jest właścicielem urządzeń.
Do końca wakacji w stolicy województwa lubelskiego ma pojawić się kolejnych siedem automatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Necia
  • Necia
  • 05.12.2010 22:44

Oczywiście budynek KULu to najważniejsze miejsce w Lublinie <nie wie czy śmiać się czy płakać>

Komentarz został ukrytyrozwiń

We Wrocławiu już też stoją te machiny. Nawet im fotkę cyknęłam. I cieszę się, że jeszcze mam bilet miesięczny :) Bardzo mnie ciekawi jak automat będzie wydawał resztę z banknotów. Kiedyś go przećwiczę z pomiętą 10-złotówką. Współczuję tylko osobom, które z natury mają opór do wszelkich technicznych urządzeń. Czy sobie poradzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.