Facebook Google+ Twitter

Lublin: CBŚ rozbił gang papierosowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-08 14:10

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili międzynarodową grupę przestępczą, która przemycała papierosy na niespotykaną dotąd skalę w Europie. Zatrzymano biznesmena, który był szefem grupy oraz czterech innych jej członków w wieku 30-60 lat z Gdańska, Poznania i Białej Podlaskiej.

Do tej pory w prowadzonej od dwóch lat sprawie, którą nadzoruje wydział Prokuratury Krajowej w Lublinie zatrzymano 43 osoby. Zablokowano kilkadziesiąt kont należących do podejrzanych oraz zabezpieczono majątek wart kilkadziesiąt milionów złotych. U szefa grupy znaleziono broń, ponad 60 tysięcy dolarów amerykańskich i samochód za 200 tysięcy złotych.

Podejrzani za 30 groszy kupowali podrabiane papierosy w Hongkongu, skąd drogą morską trafiały do Polski, a potem do magazynów także w Niemczech i Belgii. Ostatecznymi odbiorcami byli Brytyjczycy, którzy płacili za nie po 6 funtów.

Szef grupy został aresztowany na trzy miesiące. Dwaj podejrzani zostali zwolnieni, wobec jednego prokurator zastosował dozór policyjny, a decyzję w sprawie aresztowania czwartego dzisiaj podejmie sąd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.