Facebook Google+ Twitter

Lublin: CBŚ zlikwidował trzon tzw. grupy radomskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 10:47

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali trzon działającej na terenie całego kraju tzw. grupy radomskiej . 10 mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej antyterroryści zatrzymali jednocześnie w Radomiu i okolicach oraz w Puławach, Dęblinie i Świdniku.

Wśród zatrzymanych znalazły się znane w radomskim światku przestępczym osoby m.in. Janusz Ch. ps. "Janosik" i jego syn Paweł ps. "Hammer" oraz Piotr M. ps. "Gazel". Wszyscy podejrzani w wieku od 27 do 58 lat są mieszkańcami Radomia i okolic, a jeden z nich mieszka w Puławach.

Zatrzymanym zostaną postawione zarzuty, związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, dokonaniem licznych napadów rabunkowych, handlu bronią oraz około 200 włamań do hurtowni.

Grupa działała od 2001 roku na terenie całego kraju. Przestępcy dysponowali bronią palną krótką i maszynową. Policjanci zabezpieczyli przy nich także urządzenia, służące do zagłuszania sygnałów GSM, których używali przy włamaniach do hurtowni. W czasie ostatniego zatrzymania u jednego z członków grupy, w miejscowości pod Radomiem policjanci zlikwidowali linię do nielegalnej produkcji papierosów.

Czterech zatrzymanych już wczoraj zostało tymczasowo aresztowanych przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Dzisiaj są doprowadzane kolejne trzy osoby. Wobec trzech pozostałych mężczyzn prokurator zastosował dozory policyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.