Facebook Google+ Twitter

Lublin. „Droga Krzyżowa” w wykonaniu Teatru EKG24 - również online

Grupa teatralna EKG24 to ludzie, którzy znaleźli w sobie potrzebę pokazania innym swojej miłości do Najwyższego poprzez rozwijanie i prezentowanie aktorskiego talentu, póki co na marmurowej posadzce kościoła Dobrego Pasterza w Lublinie.

Droga Krzyżowa jest nie tylko ukazaniem męki Chrystusa. Pozwala też na głębszą refleksję nad smutkami tego świata: aborcją, eutanazją czy alkoholizmem. / Fot. Edyta WiszewskaAmatorska Grupa Teatralna Ekg24

Historia nazwy grupy EKG24 sięga wieku XIX, kiedy to pewien mądry Holender wymyślił i opatentował urządzenie zwane elektrokardiogramem. Służy ono dziś do rejestracji czynności mięśnia sercowego i często pozwala na wykrycie jego różnych poważnych schorzeń i zaburzeń. Co prawda, wzruszenie i zachwyt nad talentem Grupy Teatralnej EKG24 nie jest żadną udokumentowaną chorobą, jednak zdarzają się i takie sytuacje podczas ich publicznych występów.

Zdaniem Edyty Wiszewskiej, koordynator EKG24, głównym, nieskrywanym celem tej amatorskiej grupy teatralnej jest uwielbienie Boga poprzez sztukę, przybliżenie Jego wspaniałości i potęgi, ponieważ wszystko, co nas otacza, otrzymaliśmy od Niego, a zadaniem każdego chrześcijanina jest dzielenie się dobrem z innymi. Wartości zmysłowe i miła reakcja widzów są dla nas jedynie dowodem spełniania naszej misji.

Czytaj też:

Każdy z nas dźwiga w swoim życiu jakiś własny krzyż... / Fot. Edyta WiszewskaGrupa teatralna EKG24 to ludzie, którzy znaleźli w sobie potrzebę pokazania innym swojej miłości do Najwyższego poprzez rozwijanie i prezentowanie swojego aktorskiego talentu, póki co na marmurowej posadzce parafii Dobrego Pasterza oraz wszędzie tam, gdzie pośle ich Bóg.

Opiekę merytoryczną i duchową nad Grupą Teatralną EKG24 sprawuje ks. Krzysztof Sztachetka SCJ. Historię oraz cały były i aktualny skład amatorskiej grupy teatralnej Ekg24 można poznać na ich oficjalnej stronie pod adresem www.lublin.scj.pl/cms/teatr

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.