Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4196 miejsce

Lublin: Fatum nad Plazą?

Dwa tragiczne wypadki (w tym jeden śmiertelny), zalanie wodą podczas ulewy, przesuwający się termin otwarcia. To nie opis kolejnego filmu sensacyjnego. To prawdziwe fakty dotyczące nowo powstałego centrum handlowego Lublin Plaza.

Huczne otwarcie centrum przy ul. Lipowej miało się odbyć w piątek. Niestety, nie udało się. Po obfitych opadach deszczu, garaże oraz parter centrum handlowego zostały zalane. W związku z tym przesunięta została prezentacja dla VIP-ów, która miała odbyć się następnego dnia oraz oficjalne otwarcie dla klientów.

Wypadki przy pracyLublin Plaza od samego początku borykała się z różnego rodzaju trudnościami. Mieszkańcy Lublina podzielili się na zwolenników i przeciwników budowy centrum. Obie strony miały liczne argumenty. Z jednej strony wiadomo było, że w Lublinie nie ma dużego i dobrego centrum rekreacyjnego, w którym czas mogłyby spędzać rodziny. Z drugiej jednak wielu Lublinian oburzało się z powodu miejsca, w którym powstaje Lublin Plaza - pobliże cmentarza. Do pecha Lublin Plazy przyłączyły się dodatkowo co najmniej dwa wypadki (pracownicy spadli z rusztowania), które miały miejsce podczas budowy. Jeden z nich skończył się tragicznie - robotnik zmarł. Opóźnienia powodowali także sami pracownicy, którzy niejednokrotnie (jak zauważa wielu mieszkańców Lublina, którzy przyglądali się budowie) spędzali czas pracy przy butelce mocnego trunku alkoholowego. Plaza nie miała w Lublinie łatwych początków, lecz i potem nie było dużo lepiej...

Wodne problemyKolejnym ogromnym problemem okazała się burza, która nadciągnęła nad Lublin niemal tuż przed otwarciem. Trudno powiedzieć, jaka była przyczyna zalania. Można jednak przypuszczać, że przyczyniła się do tego zła kanalizacja - zarówno na ulicach Lublina, jak i przy centrum handlowym. Prezesi firm współpracujących z Plazą (m.in. sklepy) ponieśli straty materialne nie tylko z powodu zalania, ale także opóźnienia otwarcia. Warto tu zaznaczyć, że Empik, mający wcześniej swoją siedzibę kilkadziesiąt metrów dalej (przy al. Racławickich), miał zostać przeniesiony do Lubin Plazy. Obecnie, Empiku nie ma ani przy Racławickich, ani przy Lipowej.

Duchy czy przeznaczenie?Czemu budowie Plazy towarzyszą tak liczne problemy? Czy można tu węszyć spisek? A może to wpływ miejsca, w którym wybudowane zostało centrum? Lublin Plaza powstała w miejscu dawnego cmentarza żydowskiego, miejsca, gdzie dawniej rozstrzeliwano niewinnych, miejsca chronionego (być może) przez niewinne dusze... Jest to hipoteza bardzo dziwna i wydawać się może nieprawdziwą, lecz jak inaczej uzasadniać problemy Plazy? Chyba, że mamy to do czynienia ze starożytnym fatum (niczym u Edypa i Antygony), którego nie da się w żaden sposób uniknąć. Jeżeli tak, to oznacza to, że otwarcia nigdy nie będzie...

Kiedy... no kiedy?Najczęstszym pytanie pojawiającym się na ustach Lublinian jest w ostatnim czasie: kiedy nastąpi otwarcie Lublin Plazy? Odpowiedź jest na razie nieznana. Wciąż prowadzone są liczne prace mające na celu zapobiegnięcie kolejnej (ewentualnej) tragedii. Prezes firmy Plaza Centers Mordechai Motti Zisser mówił co prawda: "Oglądałem to miejsce dziś przez kilka godzin i chciałbym zapewnić wszystkich mieszkańców, że stopień dewastacji pomieszczeń jest mniejszy, niż mogłoby się wydawać. Wszystko jest w porządku. Jedyne poważniejsze uszkodzenia dotyczą wind i ruchomych schodów. Nie doszło natomiast do uszkodzenia konstrukcji."

Oby następne otwarcie było lepiej dopracowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Punx not dead!
  • Punx not dead!
  • 10.08.2011 12:10

Obecna dyrekcja plazy to bestie w ludzkiej skórze. Widziałem jak z aparatem fotograficznym ganiają sprzątaczki. Istny mobbing. Tym się powinna prokuratura zająć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.