Facebook Google+ Twitter

Lublin: Festiwal Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-15 09:43

Spektakl ''Grube ryby'' Teatru Polonia z Warszawy rozpocznie dziś czwarty Festiwal Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi" w Lublinie. Dyrektorem i autorem imprezy jest Witold Mazurkiewicz, aktor, menedżer teatralny i szef Kompanii Teatr.

Spektakle będą też prezentowane w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego, Centrum Kultury i Chatce Żaka w Lublinie, gdzie dziś zaplanowano sztukę Teatru Polonia. Dodatkowy spektakl rozpocznie się już o 17:00.

Podczas tegorocznych spotkań głównymi nurtami teatralnych prezentacji będą: sztuka cyrkowa, budująca spektakl muzyka i nowe formy wyrazu w teatrze. Jak podkreślają organizatorzy, Festiwal Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi" to spotkanie tradycji teatralnych krajów tworzących region nazywany Europą Środkowo-Wschodnią, a międzynarodowe prezentacje teatralne mają na celu popularyzację działań artystycznych krajów sąsiadujących z Polską.

Festiwal obejmuje przedstawienia teatralne, spektakle uliczne i różne formy teatru dla dzieci. Nurt główny to spektakle, prezentowane w salach teatralnych, mające każdego roku temat przewodni proponowany przez dyrektora Festiwalu. Nurt plenerowy, skierowany do najszerszej grupy widowni, wypełniają spektakle prezentowane na ulicach i placach miasta. Nurt dziecięcy składa się zaś z prezentacji skierowanych do najmłodszej widowni, ale interesujących także dla ich rodziców.
Zaplanowany do piątku festiwal jest otwarty zarówno dla teatrów instytucjonalnych, grup profesjonalnych, jak i dla twórców niezależnych i alternatywnych. Kryterium kwalifikacyjnym jest poziom artystyczny prezentowanego dzieła. Festiwal ma charakter konkursowy. Ponadto program Festiwalu wzbogacony jest innymi działaniami - jak koncerty w Klubie Festiwalowym, wystawy i spotkania z twórcami.

W czasie festiwalu zaprezentują się teatry z Polski, Czech, Ukrainy, Białorusi i Słowenii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.