Facebook Google+ Twitter

Lublin: Galerii Wirydarz stuknęło 10 lat

Radosny moment dla Galerii i radosne malarstwo w jej wnętrzu. Otwartą w piątek wystawą obrazów Tadeusza Dominika lubelski Wirydarz świętuje 10 lat swojego istnienia.

Obraz pt. Jesień, Tadeusz Dominik / Fot. Ewa PajuroKameralne, stonowane wnętrze Galerii tętni kolorami. Na ścianach barwne pejzaże, cztery pory roku. Wszystko to za sprawą Tadeusz Dominika, jednego z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych. Jego obrazy to zabawa kolorem, formą. Ich dopełnieniem są słowa artysty: "To jest moje marzenie, żeby obraz był przyjacielem człowieka, że to nie jest dekoracja mieszkania, ale to jest coś, z czym się chętnie przebywa. Co działa dobrze, bo to jest w domu, gdzie człowiek się dobrze czuje, najlepiej. I obraz ma to w jakiś sposób jeszcze wzbogacać, to, co nas otacza, to co jest dla nas ważne, niebywale ważne dla naszego serca" ( z katalogu wystawy).

Tadeusz Dominik jest absolwentem warszawskiej ASP. Był uczniem Jana Cybisa. Sam z kolei swoją wiedzą dzielił się m.in. z Leonem Tarasewiczem. W swojej pracy stosuje różne techniki: malarstwo, grafikę, tkaninę artystyczną, ceramikę. W Lublinie mogliśmy oglądać go po raz ostatni... 40 lat temu.

Galeria Wirydarz, wystawa obrazów Tadeusza Dominika / Fot. Ewa PajuroWernisaż urodzinowej wystawy stał się okazją do podsumowań. W ciągu 10 lat wielbiciele sztuki mogli oglądać w Galerii 61 ekspozycji. Nikifor, Jacek Malczewski, Kiejstut Bereźnicki, można wymieniać jeszcze długo. Wirydarz jest swego rodzaju fenomenem w Lublinie. Kilka razy w roku skupia na sobie uwagę wielbicieli malarstwa, na wernisażach gromadzi tłumy. Ten mechanizm zadziałał także i tym razem. Kończąc przemówienie z okazji jubileuszu, założyciel Galerii, Piotr Zieliński, pozdrowił zgromadzonych gości słowami: "Niech żyje sztuka!" Niech żyje.

Galeria Sztuki Wirydarz mieści się na ulicy Narutowicza 8. Wystawę prac Tadeusz Dominika będzie można oglądać do 30 kwietnia 2009 r. od poniedziałku do piątku w godzinach: 11.00 - 16.00, a także w soboty od 11.00 do 14.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 14:08

Brawo :) Witam i gratuluję debiutu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.