Facebook Google+ Twitter

Lublin. Jeśli chcesz, żeby ktoś posprzątał grób - zapłać 500 zł

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-10-18 09:17

Przychodzą na groby z żelazną regularnością, nigdy nie zapomną o zapaleniu zniczy i posprzątaniu wokół mogiły. Nie robią tego z miłości, ale dla pieniędzy. Dla przedsiębiorców opiekujących się grobami właśnie nadszedł najlepszy czas na zdobywanie nowych klientów.

Przed pierwszym listopada ciągle ktoś sobie przypomina, że ma bliskich, których grobem powinien się zajmować. Szuka kogoś, kto mógłby to za niego zrobić i wtedy dzwoni do mnie - mówi Henryk Nowak z Fundacji Razem.

Często klientowi zależy tylko na jednorazowej wizycie przy grobie. - Szczerze mówiąc, na takim kliencie specjalnie mi nie zależy. Często potrzebuje on kogoś do bardzo zapuszczonych grobów, przy których trzeba spędzić dużo czasu. Dlatego moim zadaniem jest takie poprowadzenie rozmowy, aby klient zdecydował się na dłuższa współpracę - przyznaje Henryk Nowak.
0k. 500 złotych trzeba zapłacić za całoroczną opiekę nad dużym grobowcem.

Na takich klientów czekają opłaty za wielomiesięczną opiekę nad miejscem pochowania bliskich. Ceny są zróżnicowane. Zależą między innymi od rozmiaru grobowca i jego stanu. Firma Katras ma na swojej stronie internetowej kilka abonamentów.

Za pół roku opieki nad grobem jednoosobowym trzeba zapłacić 189 zł, a za rok 359 zł. - Te ceny nie są tak naprawdę wiążące. Dopiero w czasie rozmowy z klientem ustalamy zakres usług oraz ile trzeba będzie za nie zapłacić - przyznaje Katarzyna Raszewska, właścicielka Katrasu.

Kto decyduje się na korzystanie z pomocy obcych do opieki? - Zazwyczaj są to osoby starsze, którym zdrowie nie pozwala na taki wysiłek albo ludzie bardzo zajęci - mówi Raszewska.

Klienci firm opiekujących się grobami często mieszkają już daleko od miejsca spoczynku bliskich. - Wśród moich klientów tylko kilku mieszka w Lublinie. Najczęściej trafiają się osoby z całej Polski i świata - przyznaje Henryk Nowak.

Czytaj więcej: www.lublin.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.