Facebook Google+ Twitter

Lublin - kamienice groźne dla ludzi

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-03-09 14:29

Skomplikowane sprawy własnościowe i brak pieniędzy to główne przyczyny fatalnego stanu kamienic na Starym Mieście. Nieremontowanym zabytkom grożą katastrofy.

Ponad dwa lata temu zawalił się narożnik budynku przy ulicy Noworybnej 4. Teraz bezpośrednią przyczyną obsunięcia się ścian przy Rybnej 12 i Noworybnej 4a, do którego doszło w niedzielę, była awaria sieci wodociągowej w jednym z pustostanów znajdujących się w tej drugiej kamienicy.

- Wody wylało się tyle, że w efekcie doszło do podmycia fundamentów budynku. Kamienica zaczęła się osuwać - relacjonuje jeden z pracowników magistratu, który w niedzielę brał udział w akcji ewakuacji mieszkańców.

Mieszkańcy nie mają jednak wątpliwości, że ich los to efekt opieszałości właściciela budynku. - Wszystko przez to, że nikt nie remontował naszej kamienicy. Mieszkam tu już od dwudziestu lat i nigdy nie widziałem żadnych ekip budowlanych - przekonuje Jerzy Woliński, jeden z mieszkańców.

Kamienica jest w rękach prywatnych. - Zameldowane osoby to lokatorzy, których skierowało tu miasto - mówi Zbigniew Rymsza, współwłaściciel nieruchomości. - Taka sytuacja prowadzi do tego, że prywatny właściciel ma problemy z przeprowadzeniem remontu kamienicy - wyjaśnia Dariusz Kopciowski, z-ca wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.