Facebook Google+ Twitter

Lublin: koksowniki ogrzeją pasażerów

W związku z siarczystymi mrozami, jakie w ostatnich dniach nawiedziły Lublin, miejscowe MPK rozpoczęło, wzorem innych miast, stawianie koksowników przy najbardziej uczęszczanych przez pasażerów przystankach.

Pierwszy z koksowników został ustawiony przy Ogrodzie Saskim. / Fot. Kamil ZielińskiDziś około godziny 11, grupa pracowników MPK Lublin ustawiła pierwszy koksownik w centrum miasta, na terenie przystanku przy Ogrodzie Saskim. Drugi koksownik ogrzewał pasażerów oczekujących na autobusy w pobliżu Dworca Głównego PKS, przy Al. Tysiąclecia.
Pojawienie się koksowników wzbudziło ogromne zainteresowania, wiele osób robiło im zdjęcia.

Opinie pasażerów na temat pomysłu MPK Lublin są sprzeczne.

-To doskonały pomysł. Dziś mamy prawie 10 stopniowy mróz, a ten koksownik daje całkiem sporo ciepła – twierdzi Pan Krzysztof, pasażer MPK Lublin.

Z kolei Pani Barbara uważa, że ten koksownik dymi tak bardzo, że można się przy nim prędzej uwędzić, niż ogrzać.

- W najbliższych dniach zamierzamy ustawić około 10 koksowników między innymi przy KUL-u, na pętli przy ulicy Paderewskiego, oraz prawdopodobnie przy Placu Bychawskim. Koksowniki wykonujemy własnym sumptem, są one spawane przez naszych pracowników. - Mówi, zapytana o lubelskie koksowniki, rzeczniczka prasowa MPK Lublin, Weronika Opasiak.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dla mnie głupota. Nie dość, że taki dym zaraz wchodzi w ubrania i szybko nie wychodzi to jeszcze może dojść do jakiegoś nieszczęścia. Po za tym nie rozumiem, czy na tym przystanku stoi się godzinami, czy czeka się 10 min na autobus ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.