Facebook Google+ Twitter

Lublin: Lewica świętuje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-22 16:32

Lubelscy lewicowi działacze i kombatanci uczcili rocznicę 22 Lipca. Przed płytą pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza zebrała się grupa około 50 osób.

Uczestnicy cichej uroczystości złożyli wieńce i kwiaty. - Dla nas to symboliczna data, rocznica podpisania założeń Manifestu Lipcowego, patrzymy na pozytywne efekty tamtego wydarzenia - mówili dziennikarzom uczestnicy spotkania.

- To był początek pewnej epoki, która zapisała się jasnymi i ciemnymi zgłoskami. Spójrzmy na jasne: bezpieczeństwo socjalne, ludzie mieli pracę, jeździli na wczasy, działała dobrze opieka zdrowotna - wyliczał Jerzy Gryz członek rady wojewódzkiej SLD.

W PRL kolejne rocznice ogłoszenia manifestu PKWN w Chełmie w 1944 r. były świętem państwowym obchodzonym z wielką pompą. W rzeczywistości dokument podpisał i zatwierdził Stalin 20 lipca r. Manifest PKWN otworzył w Polsce epokę rządów komunistów.

W Lubelskich uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Sejuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiej Socjalistycznej Partii Robotniczeji Związku Żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.