Facebook Google+ Twitter

Lublin ma Regionalne Centrum Ekonomii Społecznej

24 lutego, z udziałem władz miejskich i wojewódzkich oraz działaczy społecznych dokonano w Lublinie uroczystego otwarcia Regionalnego Centrum Ekonomii Społecznej. Organizatorem uroczystości było UNDP (Agenda ONZ ds.Rozwoju).

Inaugurację działalności biura Regionalnego Centrum Ekonomii Społecznej połączono z otwarciem księgarnio-kawiarni spółdzielni.

Podczas uroczystości otwarcia Henryka Strojnowska, wicewojewoda lubelski, powiedziała, że ''Ziemia jest w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich ludzi, nie jest w stanie zaspokoić ich chciwości, lecz ekonomia społeczna nie jest chciwa". Mówiła również, iż celem nas wszystkich nie tylko władz rządowych jest prowadzenie aktywnych działań na rzecz aktywizacji społeczności lokalnej i przeciwdziałania wykluczenia społecznego.

Spółdzielnia ma prowadzić działalność na zasadzie franczyzy społecznej. Będzie swoistego rodzaju przytułkiem dla organizacji pozarządowych, miejscem organizowania przeróżnych spotkań, debat, dyskusji, promocji książek i innych imprez. Kawiarnia prowadzić będzie sprzedaż produktów ze sprawiedliwego handlu (Fair Trade), co ma również dzisiaj niebagatelne znaczenie, gdyż tego typu wyroby muszą spełniać rygorystyczne normy w zakresie ekologii, być wytwarzane z poszanowaniem praw pracowniczych.

Już pierwszego dnia, po inauguracji o godz. 15 planowane jest spotkanie Koalicji Global Compact ds.Ekonomii Społecznej. Następnego dnia, 25 lutego planowane jest spotkanie z Kampanią Przeciw Homofobii (godz.13), zaś o 15 odbędą się warsztaty fair trade i etycznej konsumpcji. O 18 przewidziano pokaz filmu"Bab Sebta-drzwi do Ceuty".

W sobotę 26 lutego o 12 przewidziano zabawy dla dzieci i młodzieży, otwarte warsztaty cyrkowe, o 15 "Jak zostać wolontariuszem" - spotkanie poświęcone działalności Regionalnego Centrum Wolontariatu w Lublinie, o 16 "Współczesny handel ludźmi" - spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Solidarności Globalnej połączone z kiermaszem rękodzieła z Kenii, a o 18 pokaz filmu "Ziemia cenniejsza niż złoto.

Więcej informacji o spotkaniach na stronie www.undp.org.pl
Adres instytucji: Lublin, ul.Peowiaków 11

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.