Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10575 miejsce

Lublin. Marcin Butryn - "miejsce nieoczywiste", wystawa fotografii

Fotograficzny Portret Czeskiej Pragi. Prawdziwe oblicze miasta zagubionego wśród tłumów turystów. Wernisaż wystawy: 10 stycznia 2013 w Galerii Pomost

 / Fot. Marcin ButrynSerdecznie zapraszam na wernisaż wystawy, który odbędzie się 10 stycznia 2013 r. o godz. 18:00.
Galeria Pomost, ul. Kiepury 5a, Lublin

Wystawę będzie można obejrzeć do 10 lutego 2013.

O pracach:Od samego początku to miasto mnie urzekło, wbiło się zadrą pod paznokcie i do dziś dzień wyjść nie chce. Zadra to jednak w pewien sposób miła, gdyż mimo niefortunnego miejsca, w którym tkwi przypominając mi o sobie co czas jakiś, trafiła w nerw połączony bezpośrednio z tą częścią w mózgu, która za wszelkie doznania odpowiada.

Praga, bo o tym mieście mowa, tendencje ma samym swym imieniem zapachy i dźwięki w mej głowie przywoływać różne. Raz jest to zapach deszczu parującego z rozgrzanych szyn, innym razem dźwięk zamykanych drzwi metra, lub stukot napędu eskalatorów gnających ku powierzchni.
Słowem jest to dla mnie miasto osobiste, do którego wracam z lubieżną przyjemnością, chciwie planując każdą chwilę spędzoną razem.

Praga jest jak dobry towarzysz, który nawet jak się znudzi na chwilę, zawsze spogląda ze zdjęć, przypominając o miłych rzeczach.
Niniejsza wystawa jest zbiorem takich właśnie fotografii, jest próbą zawarcia przestrzeni w strzępkach majaczących obrazów czasem wysnutych z przypadkowych obserwacji bezdomnego, czasem zaś wydestylowanych ze skrupulatnie zaplanowanych wspomnień.

Jest to portret miasta zwykłego, pozbawionego hałaśliwego kożucha tworzonego przez zachłannych turystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.