Facebook Google+ Twitter

„Lublin. Miejsce rzeczywiste – miejsce wyobrażone”

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-10-18 13:25

W piątkowy wieczór w Akademickim Centrum Kultury w Lublinie byliśmy świadkami niezwykłego wernisażu wystawy fotografii o Lublinie.

 / Fot. Marek SzymaniakNa wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt prac wykonanych, na średnio i wielkoformatowych czarno-białych kliszach, przez fotografów z całej Polski. Zdjęcia dotyczą tylko jednego – miasta Lublin. Twórcy przez swoje prace próbowali uchwycić niezwykły klimat miasta, jego architekturę i tajemnicze, mniej znane miejsca.Duże zainteresowanie wystawą / Fot. Marek Szymaniak

Duch miasta jak określił to mentor grupy – Bogdan Konopka – jest obecny w wielu miejscach, budynkach kryjących ludzkie historie. - Dla mnie ta praca była niepowtarzalną przygodą i przyjemnością, bowiem Lublin należy do dwójki moich ulubionych miast. Drugim jest Łódź. Oba ta miasta są cudownymi miejscami dla fotografa. Myślę, że doczekamy się jeszcze wielu bardzo dobrych zdjęć i wystaw – mówił Konopka, rozpoczynając wernisaż.

Podczas pleneru, który odbył się na przełomie maja i czerwca 2008 roku – mieszkający we Francji fotograf – był nauczycielem i mistrzem dla młodych adeptów sztuki, udzielał cennych wskazówek i rad. Efekty tej pracy możemy od wczoraj oglądać w ACK Lublin. Wystawa zdjęć będzie dostępna do 31 października 2008.

Bogdan Konopka / Fot. Marek SzymaniakBogdan Konopka to fotograf i krytyk. Tworzy od połowy lat 70. Jest jednym z głównych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej”. Fotografuje przede wszystkim opuszczone miejsca. Od 1989 roku mieszka we Francji.


Kilka zdjęć z otwarcia wystawy:
fotografia łączy pokolenia ;)  / Fot. Marek Szymaniak
 / Fot. Marek Szymaniak
 / Fot. Marek Szymaniak
 / Fot. Marek Szymaniak
 / Fot. Marek Szymaniak
 / Fot. Marek Szymaniak
 / Fot. Marek Szymaniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.