Facebook Google+ Twitter

Lublin. Odjazd z heRRmo i OrientExpress Soundsystem

W najbliższy piątek, 9 kwietnia, ze stacji Tektura w Lublinie przy ul. Wieniawskiej 15 wyruszy koncertowy ekspres. Zagrają: OrientExpress Soundsystem Gypsy Kamikaze oraz heRRmo.

Koncert w lubelskiej Tekturze. / Fot. Maciek KordasPrzestrzeń Działań Twórczych Tektura w Lublinie (ul. Wieniawska 15) jest miejscem spotkań najróżniejszych inicjatyw, sztuk alternatywnych i kontrkulturowych. Odbywają się tu wystawy plastyczne i fotograficzne, wieczorki poetyckie, recitale, koncerty kapel z całego świata, imprezy, projekcje filmów offowych, festiwale. Odbywają się tu także akcje społeczne, działa grupa Jedzenie Zamiast Bomb, grupa Wschodni SAMBAstion, spotykają się organizacje pozarządowe, funkcjonuje też świetlica dla dzieci. Tektura, będąc przestrzenią, która stawia na klimat i swobodę działania, zaprasza w najbliższy piątek (9 kwietnia 2010 r.) na koncert dwóch zespołów.

OrientExpress Soundsystem Gypsy KamikazeOrient Express działa jako duet dj-ów od 2006 r., natomiast jako Soundsystem ukształtował się w 2008 r., współpracując z muzykami m.in. formacji Ramydade (Michałem Karasiem i Tomkiem Gąsiorem). Formacja od początku swojej działalności stara się promować różnorodność kulturową. Muzyczne inspiracje grupy można określić zdaniem: Music around the World! Imprezy z OrientExpress to podróż dookoła świata, przez Jamajkę, Amerykę Południową, Afrykę, po Bałkany i Bliski Wschód aż do Pakistanu i Indii.

heRRmoheRRmo to zespół, który tworzą przyjaciele związani w przeszłości z innymi zespołami i stylami muzycznymi. Tu łączą wspólne zainteresowania i miłość do "heRRmiastych" dźwięków i słów... heRRmo ma za sobą kilkadziesiąt zagranych koncertów, między innymi z takimi zespołami jak: Kult, Coma, Akurat, Farben Lehre, The Bill, Koniec Świata, Zabili Mi Żółwia, Weed, Alicetea, Jamal, Sonick Lake, Tabu i wiele innych. W 2008 roku zespół nagrał album "EP", na którym znalazło się siedem premierowych kawałków. Były one prezentowane w Polskim Radiu Lublin, w 3 Programie Polskiego Radia. O zespole nagrała program i wielokrotnie emitowała go TV Patio w cyklu: "Skokami ku wolności". Obecnie zespół koncertuje, szykując się do kolejnego wejścia do studia. heRRmo to niesamowita moc, świeżość i radość grania.
Więcej informacji na oficjalnej stronie zespołu

Odjazd dwóch składów ze stacji Tektura do stacji nieuchronnych przyjemności o godz. 20. Bilety: 7 zł. Życzymy przyjemnej podróży!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I po koncercie. Dzięki za to, że Byliście. Do zobaczenia na kolejnych koncertach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.