Facebook Google+ Twitter

Lublin: Policja zabezpieczyła 4,5 kg marihuany i aresztowała 11 osób

Jak podaje rzecznik KWP w Lublinie w piątkowej akcji wydziału narkotykowego zabezpieczono blisko 4,5 kg marihuany. Aresztowano łącznie 11 osób, części z nich już postawiono zarzuty.

 / Fot. United States Fish and Wildlife Service/Public DomainJak podaje "Kurier Lubelski" w piątek późnym wieczorem policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową weszli do jednego z mieszkań w samym centrum Lublina. Z informacji jakie zebrali policjanci wynikało, że właśnie w tym mieszkaniu znajdowały się narkotyki. Zanim jednak policjanci weszli do mieszkania, zatrzymali czterech mężczyzn, którzy opuszczali lokal. Na widok policji jeden z nich próbował uciekać lecz funkcjonariusze uniemożliwili ucieczkę 32-latkowi.

W mieszkaniu policjanci zastali kolejnego mężczyznę. 28-latek próbował pozbyć się z domu środków odurzających i wyrzucił przez balkon prawie kilogram suszu. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kilkanaście worków foliowych z suszem marihuany o łącznej wadze ponad 3 kilogramów.

W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności do mieszkania przyszedł kolejny młody lublinianin. 24-latek miał przy sobie ponad 14 tys. zł. Mężczyzna podobnie jak jego koledzy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W tym samym czasie inna grupa realizacyjna weszła do drugiego z mieszkań także w centrum miasta. Tam policjanci zatrzymali kolejnych 5 mężczyzn, a w trakcie przeszukania zabezpieczono pond 400 g marihuany.

Łącznie do policyjnego aresztu trafiło 11 mężczyzn, w wieku od 20 do 33 lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 4,5 kg marihuany, a także sześć samochodów osobowych.

Dwóch zatrzymanych już usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających i zostało zwolnionych. Kolejni czterej mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadków. Pozostałych pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty wprowadzania narkotyków do obrotu i uczestnictwa w obrocie. Policjanci wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających w znacznej ilości grozi do 12 lat więzienia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.