Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5682 miejsce

Lublin: Real magazynuje napoje na dworze

Soki, wody mineralne i piwo stoją po wiele dni w pełnym słońcu, a potem trafiają na sklepowe półki. To codzienność w supermarkecie Real przy ul. Chodźki w Lublinie.

 / Fot. Karolina P.- Za każdym razem, jak rozpoczynałam i kończyłam pracę, to te same towary stały na placu magazynowym. Mogę stwierdzić, że przez kolejne trzy dni, a być może i dłużej. Bez poddasza i nakrycia. A słońce przygrzało w tym roku, puszki z piwem były aż gorące - mówi Karolina P., która pracuje w Realu od 7 miesięcy - Koledzy w pracy twierdzą, że towary te są tam tylko krótkotrwale, ale to nieprawda, bo widziałam na własne oczy, że leżą tam dłużej.

Jednym z produktów przechowywanych przez Real w takich warunkach jest woda mineralna Żywiec Zdrój. Sylwia Deryło - specjalista ds. obsługi konsumenta Żywiec Zdrój opowiada, że do przechowywania napoi należy wybierać miejsca zaciemnione, możliwie chłodne, o małej wilgotności i czyste. - Należy unikać ekspozycji wody butelkowanej na promieniowanie słoneczne, ze względu na słabą odporność na nie opakowań z tworzyw sztucznych. Promieniowanie UV może być przyczyną znaczącego pogorszenia się jakości produktu pod względem smaku i pojawienia się specyficznego, niepożądanego zapachu - wyjaśnia. Natomiast Agnieszka Patura - kierownik ds. systemów jakości Coca - Cola HBC Polska informuje, że zalecana temperatura składowania napojów wynosi 10-20 stopni C.

 / Fot. Karolina P.W odpowiedzi na powyższe zarzuty rzecznik prasowy Reala Agnieszka Łukiewicz-Stachera zapewnia, że w całej sieci sklepów Real bezwzględnie przestrzegane są standardy bezpieczeństwa żywności. - Mogło się jednak zdarzyć, że ze względu na ograniczoną powierzchnię magazynu produkty przed zatowarowaniem tymczasowo znajdowały się na placu manewrowym. Zazwyczaj ma to jednak miejsce tylko na czas przyjęcia towaru, później zaś duża rotacja produktów powoduje, że napoje niezwłocznie trafiają na półki. Jeśli natomiast - incydentalnie - przechowywane w ten sposób przez kilka godzin pod wiatą lub plandeką tak, aby zapewnić wymagane chłód i cień.

 / Fot. Karolina P.- Środki spożywcze trwałe pakowane jednostkowo po dostawie powinny trafić bezpośrednio do magazynu. Możliwe jest jedynie by na czas przeładunku pozostały w wydzielonym przy zakładzie miejscu - twierdzi dr Barbara Sawa - Wojtanowicz Kierownik Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku PSSE Lublinie. Kontrola z 16 czerwca 2011 roku Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lublinie wykazała nieprawidłowości w przechowywaniu napoi przez Real. Na supermarket został nałożony mandat karny w wysokości 500zł - Wydano decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności dotyczącą zapewnienia warunków przechowywania środków spożywczych zgodnych z deklaracjami producentów oraz wszczęto postępowanie administracyjne - poinformowała dr Barbara Sawa - Wojtanowicz z PSSE Lublin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Czeladzianin
  • Czeladzianin
  • 04.10.2011 10:48

To jest jeszcze nic. W czeladźi jest maskara nie mają nawet wiaty i syf do potęgi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 28.06.2011 11:13

Może więc jest właśnie temat do dokładniejszej analizy przez DO ?
Nie tylko kilka zdjęć ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł P.
  • Paweł P.
  • 28.06.2011 10:03

Taki stan trwa tam od lat, pracuje jako PH i współpracuje z Real-em prawie 10 lat, na początku także mnie to szokowało lecz okazało się to ponurą codziennością. najlepiej jest w zimie, kiedy plac służy za chłodnię dla spożywki. a tłumaczenie jest zawsze jedno- zbyt mała powierzchnia magazynowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 28.06.2011 07:24

Bojkot jest najlepszym rozwiązaniem.
Brawo a czujność!. Ciekawy jestem jak ten rygor ''natychmiastowego wykonania'' został spełniony.
Czy market po prostu wlicza sobie w koszty takie śmieszne mandaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie udokumentowany materiał. Gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cerfur też tak robił , wiem to z pewnych źródeł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko pogratulować pomysłu kierownikom supermarketu. Dory materiał. Oby Real wyciągną wioski. W każdym razie jutro mineralną kupuję u konkurencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.