Facebook Google+ Twitter

Lublin. Redaktor "Biuletynu" oskarżony o nawoływanie do nienawiści wobec Żydów!

Na lubelskich ulicach pojawiły się plakaty, na których Grzegorz Wysok informuje o mającym się rozpocząć w sądzie rejonowym procesie karnym przeciwko niemu, który jego zdaniem jest polityczny.

Wysok jest oskarżony, jak twierdzi bezpodstawnie, z art. 256 kodeksu karnego (publiczna propaganda faszyzmu lub innego totalitarnego ustroju państwa, nawoływanie do nienawiści na tle różnic rasowych, etnicznych, narodowościowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość) oraz 257 (publiczne znieważanie grupy ludności lub poszczególnej osoby z powodu jej bezwyznaniowości, przynależności wyznaniowej, rasowej, etnicznej, narodowej).

Grzegorz Wysok mówi, że został oskarżony z podpuszczenia i donosu "Gazety Wyborczej" o to, że na łamach miesięcznika "Biuletyn" "nawołuje do nienawiści wobec Żydów", gdyż w jednym z numerów "Biuletynu" opublikował artykuł dotyczący roszczeń majątkowych m.in. wysuwanych przez pewne środowiska żydowskie określane przez prof. Normana Finkelsteina jako "przedsiębiorstwo Holokaust". W numerze znalazł się jego tekst dotyczący działań Ronona Eidelmana - pomysłodawcy utworzenia w Europie drugiego państwa Izrael.

Według Wysoka został on postawiony w stan oskarżenia z powodu donosu młodziutkiego ORMO-wca, politycznej poprawności, zatrudnionemu w "Wyborczej" jako dziennikarz Karol A. To on spowodował uruchomienie działań aparatu śledczego i prokuratury, która "w oparciu o tendencyjną i z gruntu fałszywą opinię podszywającego się pod rolę biegłego dra Konrada Z. z Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie sporządziła absurdalny akt oskarżenia. Działaniom prokuratury towarzyszyła nagonka Ze strony ''Gazety Wyborczej'' i innych michnikowskich mediów".

Zdaniem G. Wysoka wolności słowa w naszym kraju zagraża polityczna poprawność, na straży której stoją dziś policja, prokuratura i sądy. Uważa, że wyrok w jego sprawie może przesądzić o losie wolności prasy w naszym kraju. Na procesie w sądzie będzie zeznawał jako świadek red. Stanisław Michalkiewicz.

Proces odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Lublinie w dniu 12 sierpnia 2010 o godz. 11.30 przy ul. Krakowskie Przedmieście 76, w sali IX. Za oba występki Wysokowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.