Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lublin. Redaktor "Biuletynu" oskarżony o nawoływanie do nienawiści wobec Żydów!

Grzegorz Gołębiowski
Grzegorz Gołębiowski
Na lubelskich ulicach pojawiły się plakaty, na których Grzegorz Wysok informuje o mającym się rozpocząć w sądzie rejonowym procesie karnym przeciwko niemu, który jego zdaniem jest polityczny.

Wysok jest oskarżony, jak twierdzi bezpodstawnie, z art. 256 kodeksu karnego (publiczna propaganda faszyzmu lub innego totalitarnego ustroju państwa, nawoływanie do nienawiści na tle różnic rasowych, etnicznych, narodowościowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość) oraz 257 (publiczne znieważanie grupy ludności lub poszczególnej osoby z powodu jej bezwyznaniowości, przynależności wyznaniowej, rasowej, etnicznej, narodowej).

Grzegorz Wysok mówi, że został oskarżony z podpuszczenia i donosu "Gazety Wyborczej" o to, że na łamach miesięcznika "Biuletyn" "nawołuje do nienawiści wobec Żydów", gdyż w jednym z numerów "Biuletynu" opublikował artykuł dotyczący roszczeń majątkowych m.in. wysuwanych przez pewne środowiska żydowskie określane przez prof. Normana Finkelsteina jako "przedsiębiorstwo Holokaust". W numerze znalazł się jego tekst dotyczący działań Ronona Eidelmana - pomysłodawcy utworzenia w Europie drugiego państwa Izrael.

Według Wysoka został on postawiony w stan oskarżenia z powodu donosu młodziutkiego ORMO-wca, politycznej poprawności, zatrudnionemu w "Wyborczej" jako dziennikarz Karol A. To on spowodował uruchomienie działań aparatu śledczego i prokuratury, która "w oparciu o tendencyjną i z gruntu fałszywą opinię podszywającego się pod rolę biegłego dra Konrada Z. z Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie sporządziła absurdalny akt oskarżenia. Działaniom prokuratury towarzyszyła nagonka Ze strony ''Gazety Wyborczej'' i innych michnikowskich mediów".

Zdaniem G. Wysoka wolności słowa w naszym kraju zagraża polityczna poprawność, na straży której stoją dziś policja, prokuratura i sądy. Uważa, że wyrok w jego sprawie może przesądzić o losie wolności prasy w naszym kraju. Na procesie w sądzie będzie zeznawał jako świadek red. Stanisław Michalkiewicz.

Proces odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Lublinie w dniu 12 sierpnia 2010 o godz. 11.30 przy ul. Krakowskie Przedmieście 76, w sali IX. Za oba występki Wysokowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Grzegorz Wysok (ur.w 1964) - historyk, doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, działacz opozycyjny w latach 1978-1981, uczestnik Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, założyciel Ruchu Szańca, redaktor pisma "Szaniec" (1980-1981), "Kierunek"(1982), kwartalnika "Christus Rex"(1995). W stanie wojennym internowany i represjonowany. Współzałożyciel Klubu Myśli Politycznej "Vademecum" na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i pisma o tym samym tytule.

W III Rzeczpospolitej działacz narodowy (Stronnictwo Narodowe "Szczerbiec"), współzałożyciel Lubelskiego Lobby Przeciw Unii Europejskiej, w latach 1997-1999 prelegent w Instytucie Edukacji Narodowej przy Radiu Maryja, członek Związku Obywatelskiego, Organizacji Monarchistów Polskich i Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Od 2008 r. przewodniczący Ligii Polskich Rodzin w Lublinie, sekretarz Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym-Oddział Wojewódzki w Lublinie.

Aktualnie wydaje miesięcznik "Biuletyn", będąc jego reaktorem naczelnym. Według swojego mniemania "walczy o wolność słowa i wyrażania opinii".

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto