Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28967 miejsce

Lublin. Rusza linia nocna Lublin - Świdnik

Za około 2 miesiące mieszkańcy Lublina i Świdnika będą mogli podróżować pomiędzy tymi miastami lubelską komunikacją miejską.

Już za około 2 miesiące nocne autobusy z Lublina będzie można zobaczyć na ulicach Świdnika / Fot. MPK LublinZTM Lublin od pewnego czasu starał się o utworzenie linii, która łączyłaby Lublin i Świdnik. Wymagałoby to zgody radnych Świdnika oraz decyzji o dofinansowaniu tej komunikacji. Niestety, świdniccy radni nie widzieli potrzeby uruchomienia bezpośredniej linii ZTM Lublin, która połączyłaby te dwa miasta.

Zgodzili się natomiast na dofinansowanie komunikacji nocnej. Nie jest znana jeszcze trasa przejazdu takiego autobusu. Jak mówi Pani Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM Lublin, najbardziej prawdopodobne wydaje się wydłużenie trasy linii N2, której kurs kończy się na Felinie. Odległość od przystanku końcowego N2 do centrum Świdnika wynosi około 6 kilometów.

Nie wiemy także, jaka będzie cena biletu. Możliwe, że przejazd do Świdnika będzie kosztował tyle, ile kosztuje bilet nocny (5 zł), a resztę będzie dopłacał samorząd Świdnika.

Należy pamiętać, że uruchomienie komunikacji miejskiej, również nocnej na terenie gmin ościennych, wymaga podpisania porozumienia pomiędzy gminami, a następnie podpisania umowy, które określa m.in kwotę dofinansowania do funkcjonowania komunikacji miejskiej poza terenem gminy Lublin.

Zatem nowo powstała linia nie może funkcjonować na terenie gminy Świdnik bez refundacji części kosztów jej funkcjonowania przez gminę Świdnik. Celem zmniejszenia dotacji z budżetu miasta Świdnika, możliwe jest ustanowienie dwóch stref taryfowych, którą wyznaczałaby granica administracyjna gminy Lublin i gminy Świdnik. - podkreśla Góźdź

Z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń.Wspomniana odległość od pętli linii N2 do Świdnika

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.