Facebook Google+ Twitter

Lublin: spłonął dach Kliniki Dermatologii

Pożar doszczętnie pochłonął dach Kliniki Dermatologii Dzieci i Kobiet przy ulicy Radziwiłłowskiej 13.

Dach spalił się doszczętnie. / Fot. Kamil ZielińskiPożar wybuchł w poniedziałek około godziny 11.30. W krótkim czasie na miejscu zjawiło się sześć zastępów straży pożarnej. Najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru jest zapruszenie ognia przez ekipę przeprowadzającą remont dachu.

Z powodu trwającego remontu budynek jest otoczony drewnianym płotem, przez co strażacy mieli utrudniony dostęp do przeprowadzania akcji gaśniczej. Wszystkie osoby, przebywające w budynku w momencie wybuchu pożaru, zostały ewakuowane.

Z powodu akcji zamknięte dla ruchu zostały ulice w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala. Policjanci zamknęli fragmenty ulic 3 Maja (od skrzyżowania z Chmielną do skrzyżowania z Krakowskim Przedmieściem) i Radziwiłłowskiej. Na miejsce z upływem czasu przybywały kolejne zastępy straży pożarnej.

Wysoka temperatura powietrza z pewnością nie ułatwiała gaszenia pożaru. W trakcie akcji kilku (prawdopodobnie 6) strażaków zatruło się dymem z palącej się na dachu szpitala papy.

- Przy tej akcji mieliśmy do dyspozycji 18 zastępów gaśniczych, dwa samochody specjalne wysokościowe: drabinę i podnośnik oraz dwa samochody operacyjne, w sumie 22 zastępy i 83 strażaków, w tym 5 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z okolicznych miejscowości, należących do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego - mówi Wiadomościom24.pl brygadier Tadeusz Dołgań, Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej.

Jak podaje Dołgań, ogień objął część dachu i poddasza i wydostawał się na zewnątrz. Konstrukcja budynku jest murowana, ale konstrukcja dachu jest drewniana, kryta papą. Znajduje się tam kilka, miejscami nawet kilkanaście warstw papy lepikowanej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.