Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8582 miejsce

Lublin: Sportowo dla Weroniki

Już jutro, 10 grudnia o godzinie 9.00 w Centrum Sportowym Politechniki Lubelskiej w Lublinie odbędzie się ostatnie wydarzenie w ramach akcji #WeronikoWstan. Studenci będą zbierać pieniądze dla Weroniki Przybycień z Sobieszczan.

Biletem wstępu na wydarzenie jest cegiełka zakupiona na rzecz Weroniki. / Fot. PexelsPierwsza pomoc, fitness, a może piłka halowa?
Podczas niedzielnego wydarzenia będzie można uczestniczyć w szkoleniu z zakresu PIERWSZEJ POMOCY zorganizowanym przez Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Politechnice Lubelskiej, zajęciach FITNESS dla kobiet i I Turnieju Charytatywnym HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ o puchar Rektora Politechniki Lubelskiej.

Dlaczego taka akcja?
Weronika Przybycień jest studentką Politechniki Lubelskiej. W dniu 26 stycznia 2016 r. nagle zasłabła. W szpitalu zdiagnozowano krwotok śródmózgowy. Dziewczyna przeszła operację usunięcia fragmentu mózgu. Lekarze określali jej stan jako krytyczny. Jej organizm atakowały różne choroby - zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych, sepsa i wstrząs septyczny. Po 3 miesiącach w śpiączce, dziewczyna zaczęła się wybudzać. Obecnie Weronika potrzebuje specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Miesięczny koszt pobytu w ośrodku, gdzie przebywa to 15 000zł. Dla jej rodziny liczy się każdy grosz wsparcia.

#WeronikoWstan: studenci Politechniki dla Weroniki
5 grudnia bieżącego roku na Politechnice Lubelskiej zorganizowano 2 wydarzenia w ramach akcji #WeronikoWstan: „Nawrzucaj” Rektorowi i Dziekanowi! – kwesta z udziałem Rektora i Dziekanów Politechniki Lubelskiej oraz Przedświąteczny Kiermasz Ciast. W Mikołajki udało się przeprowadzić kwestę Mikołaje kwestują, a 2 dni później - Koncert charytatywny w Klubie Studenckim Kazik, gdzie zagrały zespoły Defis i Lili.

Jeśli nie mieszkasz w Lublinie
Każdy, kto nie będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniach na Politechnice Lubelskiej, może wpłacić pieniądze na konto Weroniki: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: “649 pomoc dla Weroniki Przybycień”.

1% znaczy wiele
Możliwe jest również przekazanie 1 procenta podatku na rzecz Weroniki. Aby to zrobić w formularzu PIT wpisz KRS 0000382243, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” - “649 pomoc dla Weroniki Przybycień”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.