Facebook Google+ Twitter

Lublin. W czwartek rozpocznie się Carnaval Sztuk-Mistrzów

Carnaval Sztuk-Mistrzów obędzie się w dniach 19-22 sierpnia w Lublinie. Impreza będzie duża, głośna i kolorowa, jak na karnawał przystało, a przy tym pełna niezidentyfikowanych obiektów latających, jak to już w świecie żonglerów bywa.

Tak było / Fot. Tomasz HensJeszcze świeżo w pamięci lublinianie mają zakończony w niedzielę Jarmark Jagielloński, a tu już od czwartku w Lublinie zacznie się kolejna niezwykła impreza, Carnaval Sztuk-Mistrzów. Już trzeci raz miasto opanują artyści uliczni.

W tym roku Carnaval zapowiada się imponująco. Impreza rozpocznie się we czwartek Wielką Paradą Kuglarską, która przejdzie od Placu Litewskiego do Zamku Lubelskiego. W różnych częściach Starego Miasta odbędą się liczne występy i koncerty. Od piątku do niedzieli na Starym Mieście odbywać się będzie Urban Highline. Kilku śmiałków będzie chodzić po taśmach rozciągniętych nad uliczkami lubelskiej starówki.

Na błoniach pod Zamkiem staną trzy namioty cyrkowe, w których będzie można obejrzeć Tak było / Fot. Tomasz Henswystępy żonglerów, akrobatów z Polski i zagranicy oraz liczne spektakle. Na wszystkie występy wstęp będzie bezpłatny. Jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc będą rozdawane wejściówki.

Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach kuglarskich. Odbędą się również Igrzyska Kuglarskie. Organizatorzy zapraszają profesjonalistów, hobbystów i tych, którzy dopiero chcą poznać sztukę żonglerską. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne.

Tak było / Fot. Tomasz HensPodczas Carnavalu wystąpią między innymi: Skate Naked, Cirque Baroque, Teatr Klinika Lalek, Sugar Beast Circus, eekuipoiz, Jean Daniel Fricker. Nie znacie ich? Nic straconego. Przybywajcie do Lublina.

Jak napisali organizatorzy, impreza będzie duża, głośna i kolorowa, jak na karnawał przystało, a przy tym pełna niezidentyfikowanych obiektów latających, jak to już w świecie żonglerów bywa…

Program imprezy można znaleźć pod adresem sztukmistrze.pl a o artystach informacje znajdują się pod adresem sztukmistrze.
Tak było / Fot. Tomasz Hens Tak było / Fot. Tomasz Hens

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.