Facebook Google+ Twitter

Lublin. W miejscu drożdżowni powstanie supermarket

Wytwórnia drożdży w Lublinie miała 100 lat. Produkcja została zakończona około dwóch lat temu. Potem jeszcze przez jakiś czas wytwarzano w starych obiektach tzw. mleczko drożdżowe. Ale na początku 2011 roku z firmą pożegnali się ostatni pracownicy. Działalność produkcyjna stanęła - ucichł hałas i znikł przenikliwy smród.

 / Fot. w24Lublin, jak każde inne miasto, nie narzeka na brak powierzchni sklepowych. Mimo że jest ich pod dostatkiem, wciąż powstają nowe. To znak czasów. Dzisiaj każdy może sobie postawić lub adaptować nowy sklep. Najczęściej robią to wielkie sieci handlowe zachodnich koncernów, m.in. Biedronki, Carrefoura, Lidla, Kauflanda, Leclerca i inne. Tak też stanie się w Lublinie. W miejscu dawnej drożdżowni, przy ul. Kunickiego, może powstać supermarket. Działką tą, z 13 zabytkowymi budynkami, są zainteresowane m.in. duże sieci spożywcze. Działka jest już wystawiona na sprzedaż.

Inaczej niż nam się wydaje, w tej okolicy ul. Kunickiego brakuje właśnie większych powierzchni handlowych, dlatego zdaniem przedstawicielki biura nieruchomości FD Consulting, które podjęło się sprzedaży nieczynnego zakładu drożdżowego - to bardzo dobra lokalizacja dla inwestycji handlowych. Czy można oczekiwać innej opinii od firmy prowadzącej sprzedaż działki? Reklama jest przecież dźwignią handlu – każdego, także nieruchomościami.

Podobne zdanie do firmy FD Consulting w przedmiotowej sprawie mają specjaliści. Ich opinia jest taka, że poszukiwanie nabywców drożdżowni nie powinno trwać dłużej niż pół roku, bo działka uchodzi za atrakcyjną, m.in. ze względu na bliskie sąsiedztwo dworca PKP. Drugim istotnym atutem miejsca lokalizacji działki jest to, że cały teren, na którym ona leży, nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Jednak tu może być pewna przeszkoda, choć nie dla każdego jej nabywcy - przyszły inwestor będzie musiał zapytać władze w ratuszu, co można tam budować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.