Facebook Google+ Twitter

Lublin w rękach studentów

Lubelscy studenci przejęli władzę w mieście na ponad dwa tygodnie. Wczoraj rozpoczęły się w Lubelskie Dni Kultury Studenckiej.

Przez dwa tygodnie miasto należy do studentów. / Fot. Mariusz PułaLublin to jedyne miasto, które ma aż cztery uniwersytety i jeszcze politechnikę. Wszyscy studenci otrzymali wczoraj symboliczny klucz do miasta i na okres ponad dwóch tygodni sprawują w nim władzę.

Klucz do miasta przekazał studentom Adam Wasilewski, prezydent Lublina. / Fot. Mariusz PułaDni Kultury Studenckiej rozpoczęły się na Politechnice Lubelskiej skąd wyruszył wielki przemarsz ulicami miasta. Po drodze do korowodu dołączył Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej a także Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Medyczny. Wszyscy studenci przeszli głównymi ulicami miasta przez al.Racławickie, Krakowskie Przemieście, prosto przed drzwi Urzędu Miasta. Tam przywitał ich posłaniec i po chwili z wielkim kluczem zjawił sie Adam Wasilewski, prezydent Lubina.

Wielki korowód przeszedł głównymi ulicami miasta. / Fot. Mariusz PułaStudenci wraz z dowodem władzy przemaszerowali jeszcze starówką prosto na Plac Zamkowy, gdzie odbył się koncert główny, rozpoczynający to wielkie święto. Na scenie wystąpił m.in. Jamal, znany z takich przebojów jak Policeman czy Rewolucje. Gwiazdą wieczoru był zespół Mattafix. Uczelnie przygotowały szereg koncertów, imprez - kabaretonów, wystaw i nocnych seansów filmowych - które odbędą się przez najbliższe dwa tygodnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.