Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24093 miejsce

Lublin. Wirtualny spływ Bystrzycą

Wysoka technologia w postaci strumieniowych, interaktywnych przekazów online, zagościła nad rzeką Bystrzycą w miejscowościach Strzyżewice, Osmolice oraz Bystrzyca k. Lublina.

High Tech, High Touch - Johna Naisbitta, czołowego światowego futurysty, coraz szerzej uwypukla się również w naszym kraju, a w ostatnich dniach zagościła na pod lubelskim turystycznym szlaku, "Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu".

Wysoka technologia w postaci strumieniowych, interaktywnych przekazów online, zagościła nad rzeką Bystrzycą w miejscowościach Strzyżewice, Osmolice oraz Bystrzyca k. Lublina.

Rzeka Bystrzyca - Pałac w Osmolicach / Fot. Andrzej FilipowiczKamery internetowe zainstalowane na dwóch obiektach publicznych i jednej prywatnej nieruchomości, które leżą przy trasie spływu kajakowego po lubelskiej rzece Bystrzycy, pozwalają poznać panujące tam aktualnie warunki pogodowe, stan wody na rzece i jej czystość oraz przyległe do trasy atrakcje turystyczno - krajoznawcze.

Sygnał wideo z kamer zainstalowanych na terenie Urzędu Gminy Strzyżewice, prywatnym zespole pałacowo-parkowym w Osmolicach oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy k. Lublina, pobierany jest przez serwery strumieniowe, a następnie ponownie dystrybuowany na potrzeby odbiorców - użytkowników sieci Internet, bez względu na miejsce ich pobytu.

Pełna wysoka technologia i miękki dotyk - to wszystko dostępne jest z każdego punktu transmisji widokowej, która obsługiwana jest w oparciu o kamerę obrotową, platformę strumieniową oraz interaktywny panel sterowania kamerą. Taka konfiguracja sprzętowo-programowa, pozwala widzowi być jednocześnie operatorem oraz stwarza wrażenie fizycznej obecności na turystycznym szlaku "Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.