Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21609 miejsce

Lublin: XIII Międzynarodowy Festiwal "Najstarsze Pieśni Europy"

5 i 6 października 2012 roku w Ośrodku Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” w Lublinie, odbędzie się XIII Międzynarodowy Festiwal pt. „Najstarsze pieśni Europy”.

 / Fot. mat. organizatoraLubelski Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” zaprasza na XIII Międzynarodowy Festiwal „Najstarsze pieśni Europy”. Jest to przegląd bogatych tradycji śpiewaczych Europy, różnorodności stylów wykonawczych oraz bogatej gamy instrumentów muzycznych. Udział w festiwalu biorą wykonawcy z różnych środowisk, zarówno wiejskich jak i miejskich. Wszystkim uczestnikom przyświeca ten sam cel. Chcą jak najlepiej zrekonstruować archaiczne pieśni oraz ocalić ginące gatunki pieśni.

Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści zarówno z centralnej Europy jak i często zapomnianych, najdalszych zakamarków "Starego Kontynentu". W tym roku w przeglądzie udział wezmą twórcy z Dani, Bułgarii, Finlandii, Macedonii, Rosji i oczywiście z Polski.

Przewodnim tematem tegorocznej imprezy jest motyw pracy. A mianowicie pieśni śpiewane podczas wykonywania pracy, pieśni o pracy, a także pieśni śpiewane w trakcie wykonywania czynności związanych z życiem domowym. Koncertom w lubelskim Teatrze Muzycznym towarzyszyć będzie nauka tradycyjnych tańców z wielu zakątków Europy podczas tak zwanej Nocy Tańca. Dodatkową atrakcją będą również liczne wykłady, dyskusje oraz wystawy.
oczywiście z Polski.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.