Facebook Google+ Twitter

Lublin. Zbiorowa re-generacja w duchu

Już po raz szósty w Lublinie obchody święta Bożego Ciała zakończyły się koncertem zespołów religijnych, których muzyka charakteryzuje się nietypową konwencją i aranżacją.

występ zespołu Gospel Rain / Fot. Krzysztof StanekTegoroczna impreza odbywała się pod hasłem "Re-generacja w duchu". Tradycyjnie już wystąpił lubelski zespół Gospel Rain. Ciekawym pomysłem okazało się połączenie muzyki gospel i chrześcijańskiego hip-hopu w wykonaniu zespołu Full Power Spirit. Oprócz tego można było usłyszeć mocne brzmienie gitarowe, które w połączeniu ze stuosobowym "Chórem dla Jezusa" dało niesamowity efekt. Co ciekawe w chórze tym mógł wystąpić każdy kto się zgłosił i wziął udział w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez lidera zespołu Gospel Rain - Grzegorza Głucha. Występy uświetnił też Teatr ITP. Całość oprawiona była wielobarwną iluminacją świetlną.

Coroczne spotkania w wieczór Bożego Ciała na Placu Litewskim w Lublinie, gromadzą kilkanaście tysięcy młodych ludzi. Nie jest to zwyczajny koncert lecz wielkie wydarzenie ekumeniczne. Sami organizatorzy kładliPołączony występ zespołu Gospel Rain i hip-hopowej formacji Full Power Spirit / Fot. Krzysztof Stanek nacisk na zjednoczenie artystów występujących na scenie z publicznością. Tak też się stało. Niemalże wszyscy, którzy gromadzą się co roku w tym miejscu tańczą i śpiewają razem z artystami.

W tym roku koncert rozpoczął się o godz. 19 od wspólnego występu zespołów Gospel Rain i Full Power Spirit. Dalsze występy solistów Olgi Szomańskiej-Radwan, Jana Radwana i Adama Krylika poprzedziło wręczenie nagród dla dyrektorów lubelskich szkół podstawowych, z których łącznie ponad 1500 uczniów uczestniczyło w Akcji inscenizacja Teatru ITP / Fot. Krzysztof StanekKrewniaków - "Żywa Krew". W drugiej części wystąpił stuosobowy "Chór dla Jezusa" oraz Teatr ITP, który przygotował inscenizację wybranych scen ze Starego Testamentu i opatrzył je odpowiednim komentarzem. Dość niezwykłymi elementami koncertu było namaszczenie zgromadzonych olejkiem czy pokropienie wodą święconą. Patronatem koncert objęły władze samorządowe i państwowe oraz Metropolita Lubelski arcybiskup Józef Życiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.