Facebook Google+ Twitter

Lublin: ZTM przeprowadzi badania

ZTM Lublin zamierza przeprowadzić badania, których celem jest poprawa jakości oferowanych usług.

Przeprowadzenie badań potoków i więźby będzie trwało 2 tygodnie i zostanie wykonane w wybranych dniach w okresie od 15 października do 30 listopada. - Październik i listopad, ponieważ zgodnie z metodologią są to najbardziej miarodajne miesiące - mówi wiadomościom24 Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM Lublin.

Badanie potoków pasażerskich polega na obserwacji napełnienia pojazdu, czyli liczeniu osób wsiadających i wysiadających z pojazdu na poszczególnych przystankach oraz jadących w pojeździe. W przypadku potoków pasażerskich badaniem zostaną objęte wszystkie linie trolejbusowe oraz linie autobusowe z pominięciem linii podmiejskich, których badanie miało miejsce w roku ubiegłym.

Z kolei badanie więźby ruchu pasażerskiego, polega na tym, że pytamy pasażerów o kierunki przemieszczania się komunikacją miejską. Badanie będzie przeprowadzone na podstawie kwestionariusza wywiadu, w którym zapytamy pasażerów o miejsce docelowe, czyli dokąd jadą, a jeżeli się przesiadają, to gdzie i ewentualnie na jaką linię - wyjaśnia Góźdź. Badanie będzie przeprowadzone również w pojeździe, czyli w autobusie lub trolejbusie.

Celem powyższych badań jest optymalizacja oferty przewozowej i dostosowanie jej do faktycznych potrzeb pasażerów.

Ostatnie tego typu badania były przeprowadzane w Lublinie w roku 2005 (badanie potoków pasażerskich) i 2006 (badanie więźby ruchu pasażerskiego) - dodaje na zakończenie rzecznik.

Osobiście liczę na to, że badania przyniosą efekty. Wiele rozkładów ZTM Lublin jest ułożonych bez sensu. Przykładem mogą być linie 31 i 18, które łączą centrum z tą samą dzielnicą, których trasy w kluczowych miejscach pokrywają się, a odjeżdżają z przystanków niemal po sobie lub w krótkim odstępie czasu. Liczę na to, że wspomniane przez rzecznik ZTM-u badania przyniosą oczekiwane efekty. Będę obserwował sytuację i na pewno o tym napiszę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Transportem w Lublinie zarządza ZTM Lublin. Dla niego usługi wykonuje MPK, Autobusowe Konsorcjum Lubelskie oraz firma Irex. Głównym celem utworzenia ZTM było stworzenie jednolitej opłaty oraz wyrównanie jakości usług (ZTM rozpisuje przetargi na obsługę linii. Przewoźnik musi spełnić odpowiednie kryteria). Dzięki działalności ZTM zmniejsza się liczba prywatnych autobusów (u których płaci się konduktorowi do ręki) na terenie Lublina. ZTM zajmuje się też dystrybucją biletów, które obowiązują zarówno w pojazdach MPK, jak i przewoźników wykonujących usługę dla ZTM Lublin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Otóż autor ma rację: ZTM (Zarząd Transportu Miejskiego), koordynuje transport. MPK zaś jest obecnie "wykonawcą", jeśli można to tak ująć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Antonina
  • Maria Antonina
  • 22.09.2010 16:51

ZTM? W Lublinie to chyba MPK??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.