Facebook Google+ Twitter

Lublin: ZTM zmodernizuje infrastrukturę przystankową

ZTM Lublin zamierza przeprowadzić program pt. "Modernizacja infrastruktury przystankowej wraz z budową systemu informacji pasażerskiej dla poprawy jakości funkcjonowania komunikacji miejskiej w Lublinie".

Program ma na celu modernizację przystanków komunikacji miejskiej Lublina oraz wdrożenie kompleksowego systemu informatycznego, pełniącego szereg funkcji. Nowy system ma
monitorować punktualność pojazdów, prezentować informację dla pasażerów oraz zliczać potoki pasażerskie. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Działanie 5.3 Miejski transport publiczny.

Projekt ten został podzielony na kilka zadań objętych odrębnymi przetargami: Pierwsza część obejmuje przetarg na dostawę systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu zliczania potoków pasażerskich czyli:

- dostawy i montażu elektronicznych tablic informacyjnych z dynamiczną informacja pasażerską w ilości 46 szt.
- dostawy i montażu
urządzeń lokalizujących pojazdy (GPS) – 300 szt.
- dostawy i montażu 10 kompletów urządzeń zliczających pasażerów, korzystających z pojazdu.

System zliczania pasażerów pozwoli na bieżący monitoring napełnienia pojazdów, co pozwoli na dopasowanie rodzaju taboru do konkretnych linii oraz dopasowanie ilości kursów na danej linii.

- dostawy i montażu programu do obsługi strony www, która pozwoli pasażerom na podgląd w Internecie: aktualnego miejsca, w którym znajduje się pojazd, przeglądu rozkładów jazdy, planowania i optymalizacji trasy i przebiegu podróży w środkach komunikacji miejskiej.

Zamówienie zostanie zrealizowane do dnia 30 czerwca 2012 roku.

Tablice informacyjne z dynamiczną informacją pasażerską będą zamontowane obok wiat i słupków, zlokalizowanych w centrum miasta oraz w okolicach dworców PKS i PKP.

Na dynamicznych tablicach będą wyświetlane następujące informacje:
- godzina
- logo ZTM w Lublinie oraz logo miasta Lublin
- nazwa przystanku,
- numer linii, kierunek jazdy oraz rzeczywista godzina odjazdu

Powyższy przetarg został już rozstrzygnięty. Oferta złożona przez firmę R&G PLUS Sp. z o.o. z Mielca odpowiada wszystkim wymaganiom, określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia kryteria wyboru. Z Wykonawcą została podpisana już umowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.