Facebook Google+ Twitter

Lublin: Zwolnienia grupowe na uniwersytecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-25 18:25

Potwierdziły się informacje o planowanych zwolnieniach grupowych w Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Pracę może stracić ponad 400 osób, przede wszystkim z obsługi administracyjnej uczelni.


Władze UMCS-u powiadomiły dziś o swoich planach związki zawodowe. Uczelnia nie wyjdzie z zapaści jeżeli nie zlikwiduje przerostu i złej struktury zatrudnienia - tłumaczy Kanclerz Mirosław Urbanek. Jak mówi, średni poziom obsługi administracyjnej na rynku jest niższy od tej na UMCS-ie o ponad 20 procent.

Elżbieta Chodzyńska, przewodnicząca uczelnianej "Solidarności 80" informuje, że 3 związki zawodowe podjęły działania, by wypracować wspólne stanowisko. Ale, jak mówi, nie wyobraża sobie zwolnienia 400-tu osób, zarabiających z reguły poniżej 1000 zł miesięcznie.

UMCS ma ponad 50 mln zł długu. Pracuje w nim ogółem 3,5 tysiąca osób. Ok. 1,5 tysiąca to administracja i obsługa. Jak tłumaczy kanclerz, kształcący o 10 tysięcy studentów więcej Uniwersytet Łódzki w pionach administracji i obsługi zatrudnia łącznie około 1,2 tys. osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.