Facebook Google+ Twitter

Lublin: Zwolnienie dyscyplinarne dla kierowcy karetki ''z promilami''

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-29 17:04

Rozwiązanie umowy o pracę w trybie natychmiastowym i dyscyplinarnym - taką decyzję usłyszał dziś nietrzeźwy 60-letni kierowca lubelskiej karetki.

Mężczyzna został zatrzymany w szpitalu przy ul. Jaczewskiego. Miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Chwilę wcześniej przywiózł do szpitala pacjenta. Załoga karetki była trzeźwa.

Policjanci ruszyli na poszukiwania karetka - ta miała być w stacji pogotowia na Czechowie, tu okazało się, że pojechała do pacjenta . Ale i tu jej nie było, zdążyła już odjechać do szpitala. W szpitalu udało się wreszcie zatrzymać kierowcę. Pierwsze badanie wykazało, że 60-letni mieszkaniec Lublina ma w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca karetki został natychmiast odsunięty od wykonywania zawodu. Mężczyzna był długoletnim pracownikiem pogotowia, za 7 miesięcy miał odejść na wcześniejszą emeryturę.

- Mogę tylko przeprosić naszych klientów i zapewnić, że zrobię wszystko co jest możliwe i zgodne z prawem, by sytuacja się nie powtórzyła - powiedział Radiu Lublin dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, Zdzisław Kulesza.

Sygnał o nietrzeźwym kierowcy został wysłany przez anonimową osobę z komunikatora internetowego do Komendy Głównej Policji, ta przekazała sprawę do Lublina.

Mężczyzna rozpoczął pracę o godz. 7 rano, na koncie miał dwa wyjazdy.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.