Facebook Google+ Twitter

Lublinianie tłumnie jadą na beatyfikację ks. Popiełuszki

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-06-04 14:34

- Byłem w 1984 roku na pogrzebie księdza Jerzego, to jak teraz mogłoby mnie zabraknąć na jego beatyfikacji - mówi Wiesław Szajner z Lublina, który w niedzielę będzie jednym z 8 tysięcy lublinian uczestniczących w uroczystości beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

Wczesnym rankiem do stolicy ma wyjechać z Lublina 120 autokarów. Będą w nich przedstawiciele niemal wszystkich parafii. Ludzie młodzi, starsi, całe rodziny.

- Już wydaliśmy ponad 7,5 tysiąca kart wejściowych dla wiernych. W uroczystości weźmie też udział 150 kapłanów z naszego regionu - mówi ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie i dodaje, że nie są to wszyscy mieszkańcy miasta, którzy będą uczestniczyć w uroczystościach.

- Karty wstępu wydawane są jedynie na część sektorów, na resztę wstęp będzie wolny, zatem każdy, kto chce pojechać swoim autem, też może to zrobić - dodaje ks. Podpora.

Relikwie błogosławionego męczennika ks. Jerzego Popiełuszki przyjadą do Lublina i spoczną w kościele pod jego wezwaniem. Ustalono, że będzie to świątynia powstająca przy Centrum Jana Pawła II przy ul. Fulmana. Poinformował o tym metropolita lubelski ks. arcybiskup Józef Życiński na antenie Radia er.

Z przeprowadzonych badań opinii publicznej wynika, że 80 proc. Polaków wie, kim był ksiądz Jerzy Popiełuszko. Jego męczeńska śmierć i matactwa ówczesnej władzy, związane z ukryciem prawdziwej przyczyny zgonu, odbiły się szerokim echem.


czytaj dalej na naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.