Facebook Google+ Twitter

Lubniewice Kolejne pozyskane fundusze

Kolejne fundusze trafią na konto Biblioteki Publicznej w Lubniewicach. Placówka pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013 r.”

 / Fot. U.M LUBNIEWICEBurmistrz Tomasz Jaskuła powiedział naszej redakcji, że placówka otrzyma 12 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną na zadanie „Wyposażenie Biblioteki w Lubniewicach w nowoczesny sprzęt komputerowy”. Otrzymana kwota pozwoli na zakup na zakup 3 komputerów stacjonarnych dla czytelników, serwera oraz czytnika kodów kreskowych.
Zadanie sfinansowane zostanie ze środków Instytutu Książki.

- Dzięki temu od przyszłego roku rozpoczynamy komputeryzację pracy biblioteki poprzez wdrażanie programu MAK+. W ciągu dwóch lat zamierzamy wprowadzić do systemu cały księgozbiór, co znacznie ułatwi korzystanie z biblioteki. Jest to duży krok do przodu w pracy naszej małej książnicy – mówi kierownik gminnej biblioteki Marta Rusakiewicz.

„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”, to program dotacyjny Instytutu Książki realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2013. Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.