Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14840 miejsce

Lubuskie kojarzy mi się z...

Europa kojarzy Polskę z Krakowem i Warszawą, a Polacy Lubuskie z... No właśnie z czym lub z kim? Z jakim miejscem, zdarzeniem, obiektem architektonicznym? Z którą miejscowością? Czy "Lubuskie jest warte zachodu"?

Kożuchów koło Nowej Soli. / Fot. Jolanta PaczkowskaW województwie lubuskim mieszkam ponad trzydzieści lat, ale szczerze przyznam, że zaczęłam się nim bliżej interesować kilka lat temu. Właściwie nie dziwię się, że Polacy o tym miejscu na mapie niewiele wiedzą. Choć złości mnie, kiedy mylą województwo lubelskie z województwem lubuskim, bo to jednak świadczy o zupełnej ignorancji.

Nie zliczę dziś, ile zdjęć zrobiłam w Lubuskiem, ile opublikowałam na swoim blogu, a ile ogółem w sieci. Bo moim zdaniem, jest tu sporo pięknych miejsc. W województwie, którego niemal połowę stanowią lasy, najsłabiej zaludnionym, z dwoma stolicami – jedną w Zielonej Górze, drugą w Gorzowie Wielkopolskim.

Kiedy wracamy zadowoleni, szczęśliwi z urlopu, chcemy kogoś choć namiastką tej naszej radości obdarować. Z dumą pokazujemy zdjęcia, opowiadamy. Czy dałoby się pochwalić wizytą na ziemi lubuskiej? Jakie skojarzenia przychodzą na myśl, gdy mówię Lubuskie? Przyjemne? Pozytywne? Czy przeciwnie? Pytam tych, którzy tu byli.

Co Ty, drogi Czytelniku, chciałbyś zobaczyć w Lubuskiem, gdybyś miał czas, pieniądze, zdrowie...?

Autorka blogu: Jolanta Paczkowska przedstawia Lubuskie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

A MI SIĘ kojarzy ze Świerkocinem gdzie jest ZOO Safari . Dużo zwierząt , wesołe miasteczko , można coś zjeść . Polecam całodzienną wycieczkę z dzieciakami .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gorzowianin
  • Gorzowianin
  • 06.08.2012 16:43

Szanowny KOKO SPOKO chylę czoła w temacie ul. Sikorskiego włodarze tegoż miasta z wielkim mozołem naprawili torowisko tramwajowe w centrum Gorzowa Wielkopolskiego pytam co z pozostałą częścią ulicy?
dlaczego nie zatrudni się do prac bezrobotnych więźniowie leżą na pryczach, też chcieli by pooddychać powietrzem na wolności i nacieszyć oczy dziewczyny ubrane toples.Była by to dla nich najlepsza zapłata za trud jaki by oddali miastu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
koko spoko
  • koko spoko
  • 06.08.2012 16:22

Co za urojony pomysł nazwać tak piękną krainę -lubuskie z czym to się je pytam dla czego ? dla czego nie Zielonogórskie lub Gorzowskie komu przyszła do głowy zmiana nazw administracyjnych naszego Kraju .co za utopia. czyżby województwa które wymienię były pod inną jurysdykcją niż pozostałe mam na myśli OPOLSKIE ŁÓDZKIE LUBELSKIE jeżeli ktoś z rządzących ma sentyment do swoich miejsc urodzenia to niech wyjedzie tam skąd jego korzenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
koko spoko
  • koko spoko
  • 06.08.2012 15:42

Drodzy internauci odwiedzajcie lubuskie, tylko pamiętajcie o jednym by miasto Gorzów Wielkopolski omijać szerokim łukiem. ponieważ wystarczy przejść się lub najlepiej przejechać miasto tak szybko jak to tylko możliwe ulicą Sikorskiego i już jest wszystko jasne, że znaleźliśmy się w miejscu gdzie przed chwilą zakończyła się II wojna światowa. Małżonka mówi że po tej drodze przez mękę po szynach poruszają się ryczące dinozaury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubuskie kojarzy mi się z krainą spokoju i szczęścia. Zjeździłem to województwo trochę rowerem i dotarłem do takich zakątków o których można tylko pomarzyć, położonych w lesie, nad jeziorem lub rzeką. Byłem, widziałem i czułem. Podziwiałem i przeżywałem, chociaż często własnym oczom nie dowierzałem. Gościłem też na scenach parkowych np. w Krośnie Odrzańskim, Szprotawie, Nowej Soli (tu nie w parku, ale prawie). W Zielonej Górze hasałem przez prawie tydzień i zwiedziłem wiele obiektów o charakterze turystycznym, kulturalnym i rozrywkowym - nie tylko jako turysta, ale i jako artysta. Na boisku w Skwierzynie dożynki z kapelą uświetniałem. Spokój w tej krainie jest niebywały, inne powietrze niż wszędzie a ludzie poukładani. Wybieram się tam wkrótce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://iwmali.bloog.pl/id,328261167,title,Swiebodzin-Najwyzszy-pomnik-Chrystusa-Krola,index.html?ticaid=5d7cc
Jolu! Polska to przepiękny kraj o każdej porze roku - Lubuskie też. A jeśli w nim jest więcej takich ludzi, jak Ty - to jest nie tylko piękne, ale wspaniałe. Jakoś nie mogłem zauważyć wzmianki o czymś, co jednak wyróżnia Lubuskie. Jest nią pomnik Chrystusa Króla Wszechświata - najwyższy. Możenie go oglądać pod podanym wyżej adresem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczny artykuł. Ach, Lubuskie, jakie cudne!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie wszystkim dziękuję.

ZAPRASZAM TUTAJ: link

Lista jest otwarta, gdyby ktoś jeszcze chciał coś dopisać. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś spędziłem kilka dni nad jeziorem w Ośnie Lubuskim i zrobiłem tam fajne zdjęcia przyrodnicze. Mam miłe wspomnienia, bo jedno z nich wygrało w ważnym konkursie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawniej bywałam tam częściej. Lubuskie to zieleń, piękne jeziora, lasy. Jeździłam samochodem przez Nową Sól do Wrocławia. W Zielonej Górze też bywałam często, miasto to zrobiło na mnie dobre wrażenie, czyste i przyjazne. Ale ostatnio nie mam okazji by odwiedzać Ziemię lubuską...a szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.