Facebook Google+ Twitter

Lubuskie. Nocny maraton włamywacza

34-latek w ciągu kilku dni dokonał włamań do obiektów handlowych, dwa razy z rzędu nawet do tego samego punktu, przywłaszczając sobie towar o wartości 3 689 18 zł. Grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności jako osobie uprzednio już karanej.

Ostre tempo włamań w styczniowe noce 2011 r.. narzucił sobie mieszkaniec Lubska.

Swoje złodziejskie eskapady rozpoczął nocą z 18 na 19 stycznia br., wybijając wystawową szybę w jednym z lubskich sklepów. Wtargnąwszy do wnętrza przygarnął sobie ekspres do kawy marki Zelmer o wartości 1 699 zł.

Cztery dni później, także o północy z dnia 23/24 stycznia – powtórnie wybijając szybę wystawową w tym samym sklepie co uprzednio! – zadowolił się teraz kradzieżą kuchenki mikrofalowej marki Romer w cenie 269 zł.

Odczekawszy kolejne cztery dni, nocą 28/29 stycznia dostał się do wnętrza namiotu Brico-Marche i zabrał stamtąd narzędzia i elektronarzędzia budowlane na ogólną sumę 1 231 18 zł.

Został zatrzymany.

Prokurator Rejonowy w Żarach dziś skierował do sądu akt oskarżenia z jednoczesnym wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna przesłuchiwany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył jednocześnie wniosek o dobrowolne poddanie się karze bez przeprowadzania rozprawy.

Może to okazać się jednak nieco skomplikowane. Okazało się bowiem, że oskarżony dopuścił się zarzucanych mu czynów w warunkach recydywy.

- W przeszłości był już karany – wyjaśnia W24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, prokurator Grzegorz Szklarz. - Mężczyzna wówczas został skazany na karę 5 lat pozbawienia wolności za czyn z art. 56 ust. 3 dawnej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Oskarżony karę odbywał z przerwami, w okresach od 22 października 2001 r. do 26 czerwca roku 2009.

Gdyby żarski sąd odrzucił wniosek oskarżonego o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej – wówczas mężczyźnie grozi pozbawienie wolności nawet do 15 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.