Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6541 miejsce

Lubuskie. Obciął koledze włosy – grozi mu kara 3 lat więzienia

Przykry finał starcia trzech 17-latków. Jeden z nich obciął koledze wbrew jego woli włosy. Dziś prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Za ten czyn grozi chłopakowi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do całego zdarzenia doszło 28 marca br. w jednej ze szkól w Lubsku.

Dwóch 17-latków przygotowywało w sali gimnastycznej sprzęt do mającego się tu odbyć treningu. W trakcie tych czynności wszedł na salę trzeci 17-latek, ich kolega. Widząc jednak, że jeden z dwójki postawił przy ścianie stołek i wziął do rąk maszynkę elektryczną, podjął podejrzenia, że koledzy wbrew jego woli mogą mu obciąć długie włosy. Pospiesznie pragnął więc opuścić salę. Lecz drzwi były zamknięte.

- Jeden z jego kolegów złapał go obiema rękami w pasie i siłą posadził go na krześle. Drugi natomiast zaczął pokrzywdzonemu obcinać włosy – wyjaśnia rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze prokurator Grzegorz Szklarz.

W trakcie obcinania tzw. „kitki” maszynka z nadmiaru włosów zacięła się. Napastnik dalsze obcinanie włosów koledze dokończył nożyczkami.

Powiadomiona o tym incydencie policja wszczęła postępowanie w sprawie.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego główny sprawca obcięcia włosów – częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu.

- Powiedział, że faktycznie obciął włosy pokrzywdzonemu, lecz odbyło się to za wcześniejszą zgodą. Wyjaśnił, że powiadomił kolegę o zamiarze obcięcia włosów, a ten w odpowiedzi kiwną głową – dodaje rzecznik.

Oskarżony jednak nie mógł jednoznacznie stwierdzić, czy gest kiwnięcia głową miał oznaczać zgodę czy odmowę. Dodał, że chłopak sam dobrowolnie usiadł na krześle.

Za ten czyn 17-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

woodz1909
  • woodz1909
  • 02.07.2011 08:50

kiwną ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.