Facebook Google+ Twitter

Lubuskie PiS wybrało prezesa. Bez niespodzianki

W lubuskim okręgu Prawa i Sprawiedliwości nadal rządzić będzie Marek Ast. Rekomendację otrzymał od prezesa Jarosława Kaczyńskiego tuż przed rozpoczęciem wyborczego zjazdu. Wystarczyło to, aby wyeliminować kontrkandydata.

Odśpiewaniem hymnu narodowego i minutą ciszy za ofiary katastrofy smoleńskiej, a ponadto wysłuchaniem otworzonego przemówienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - zainaugurowano wyborczy zjazd okręgu lubuskiego PiS w Gorzowie Wlkp, siedzibie rządowej administracji województwa.

Zarówno w ten weekend, jak i w przyszły w całej Polsce odbywają się wyborcze zjazdy partii. Delegaci wybierają szefa okręgu, zarząd oraz komisję rewizyjną.

W Lubuskiem, jak wcześniej informowały W24, miało dojść do lokalnego trzęsienia ziemi i ster rządów w regionie miał uchwycić młodszy człowiek od dotychczasowego prezesa, a nawet kolejnym kontrkandydatem miała być kobieta. Marek Ast i Jerzy Materna, wywodzący się z osławionego zakonu Porozumienia Centrum, tworzącego przyszłe partyjne "bojówki" Prawa i Sprawiedliwości, niespodziewanie zadarli ze sobą koty.

- Musiało się tak to stać – ocenia dla W24 zielonogórski obserwator działalności partii Henryk Neckar, współzałożyciel regionalnej „Solidarności” w 1980 roku. - Obaj mają odmienne style uprawiania polityki. Ast jest politrukiem, lubuje się w światłach żyrandoli, z kolei Materna to młody, typowy kowboj, dociera do zapadłych wsi, swoje plakaty nakleja na każdym napotkanym słupie.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Materna wycisnął z lubuskiego elektoratu PiS 300 głosów więcej od Asta, chociaż ten od Kaczyńskiego namaszczony został na jedynkę na liście. To już był sygnał na złe samopoczucie prezesa regionu Asta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

tomek
  • tomek
  • 19.03.2012 17:22

Zbawiciel nakazał i tak się stało,a potem odtworzenie przemówienia Jarosława na ekranie 14 calowym,większy nie był potrzebny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kalina
  • kalina
  • 19.03.2012 16:20

Baca namaścił barana i demokracja partyjna wybrała barana.Tak wygląda demokracja Zbawiciela

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.