Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

42621 miejsce

Lubuskie PiS wybrało prezesa. Bez niespodzianki

W lubuskim okręgu Prawa i Sprawiedliwości nadal rządzić będzie Marek Ast. Rekomendację otrzymał od prezesa Jarosława Kaczyńskiego tuż przed rozpoczęciem wyborczego zjazdu. Wystarczyło to, aby wyeliminować kontrkandydata.

Odśpiewaniem hymnu narodowego i minutą ciszy za ofiary katastrofy smoleńskiej, a ponadto wysłuchaniem otworzonego przemówienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - zainaugurowano wyborczy zjazd okręgu lubuskiego PiS w Gorzowie Wlkp, siedzibie rządowej administracji województwa.

Zarówno w ten weekend, jak i w przyszły w całej Polsce odbywają się wyborcze zjazdy partii. Delegaci wybierają szefa okręgu, zarząd oraz komisję rewizyjną.

W Lubuskiem, jak wcześniej informowały W24, miało dojść do lokalnego trzęsienia ziemi i ster rządów w regionie miał uchwycić młodszy człowiek od dotychczasowego prezesa, a nawet kolejnym kontrkandydatem miała być kobieta. Marek Ast i Jerzy Materna, wywodzący się z osławionego zakonu Porozumienia Centrum, tworzącego przyszłe partyjne "bojówki" Prawa i Sprawiedliwości, niespodziewanie zadarli ze sobą koty.

- Musiało się tak to stać – ocenia dla W24 zielonogórski obserwator działalności partii Henryk Neckar, współzałożyciel regionalnej „Solidarności” w 1980 roku. - Obaj mają odmienne style uprawiania polityki. Ast jest politrukiem, lubuje się w światłach żyrandoli, z kolei Materna to młody, typowy kowboj, dociera do zapadłych wsi, swoje plakaty nakleja na każdym napotkanym słupie.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Materna wycisnął z lubuskiego elektoratu PiS 300 głosów więcej od Asta, chociaż ten od Kaczyńskiego namaszczony został na jedynkę na liście. To już był sygnał na złe samopoczucie prezesa regionu Asta.Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

tomek
  • tomek
  • 19.03.2012 17:22

Zbawiciel nakazał i tak się stało,a potem odtworzenie przemówienia Jarosława na ekranie 14 calowym,większy nie był potrzebny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kalina
  • kalina
  • 19.03.2012 16:20

Baca namaścił barana i demokracja partyjna wybrała barana.Tak wygląda demokracja Zbawiciela

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.