Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23555 miejsce

Lubuskie: poskarżyła się na zimno w pracy, więc została zwolniona!

Bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Kożuchowie poskarżyła się na złe warunki pracy. Usłyszała za to ustną naganę i ośmieszano ją przy świadkach. Sprawę nagłośnił lokalny tygodnik. Po publikacji tekstu - bibliotekarkę zwolniono z pracy!

Aleksandra Tomczak od trzech lat pracowała w Bibliotece Publicznej w Kożuchowie, znajdującej się w kożuchowskim zamku, którego gospodarzem administracyjnym jest Kożuchowski Ośrodek Kultury i Sportu. Specyfika budowli i jego kubatura powoduje, że w pomieszczeniach nieustannie panuje nieprzyjemny chłód. Najgorzej jest w okresie zimowym. Nie zdają egzaminu włączone grzejniki elektryczne i ogrzewanie olejem opałowym.

Chłód doskwiera wszystkim pracownikom, zarówno bibliotekarzom, jak i kadrze administracyjno-instruktorskiej ośrodka kultury.

Na odbywających się tutaj spotkaniach i imprezach, również w roli głównej występuje chłodne powietrze. Ostatnio zorganizowane spotkanie z okazji Dnia Seniora mogło skończyć się skandalem. Wszyscy marzli. O wyrozumiałość zebranych prosił sekretarz gminy.

- Jeśli otrzymujemy od gminy dodatkowe środki finansowe, to w pierwszej kolejności przeznaczamy je na zakup oleju opałowego na ogrzewanie - wyjaśnia dyrektor KOKiS, Bogusław Flis. - W roku ubiegłym, na ogrzewanie przeznaczyliśmy ponad 100 tys. zł - dodaje.

Ale tych dodatkowych środków co rok jest coraz mniej. O marznących tu pracownikach, jest głośno co roku, nikt jednak z miejscowych władz nie potrafi tego problemu pozytywnie rozwiązać. Sami pracownicy nabierają wody w usta i publicznie nie skarżą się na warunki pracy.

- W każdej chwili można z dnia na dzień utracić swoje miejsce pracy i znaleźć się na przysłowiowym bruku - mówi nieoficjalnie jedna z pracownic kożuchowskiego zamku. - To zdarzyć się może tylko w Kożuchowie, gdzie "dulszczyzna" i kołtuństwo sięga szczytów - dorzuca, obawiając się, że i tak za dużo powiedziała. A licho nie śpi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sprytnie sprawę rozwiązano.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.