Facebook Google+ Twitter

Lubuskie: próba podpalenia posterunku policji

Nocą z soboty na niedzielę obrzucono koktajlami Mołotowa posterunek policji w Czerwieńsku k. Zielonej Góry. Pożar został ugaszony ok. godz. 2.40 nad ranem. Straty są niewielkie.

Do gaszenia ognia na budynku komisariatu zjechały się cztery jednostki straży pożarnej, która została zawiadomiona ok. godz. 1.30 nad ranem. Na miejscu pożaru były dwie jednostki z pobliskiej Zielonej Góry, jednostka ochotników z Czerwieńska i strażacy z miejscowej jednostki wojskowej.

Policja nie jest skora do ujawniania w tej chwili szczegółów. Śledztwo jest w toku i sprawca, ewentualnie sprawcy, są ustalani.

Prawdopodobnie doszło tu do próby podpalenia budynku. Pojawili się świadkowie, którzy widzieli dwie osoby, jak rzucali w stronę posterunku butelki z łatwopalną substancją. Poważniejszych szkód jednak nie zanotowano, bowiem ogień został powstrzymany na drzwiach i oknie budynku. Ucierpiała też częściowo osmolona elewacja niewielkiego budynku.

Na posterunku o tej porze nie było żadnej osoby. Funkcjonariusze pełnią tu dyżury zaledwie kilka godzin dziennie.

Jak dowiedziały się W24, policja poszukuje obecnie osoby, która w okno komisariatu rzuciła butelkę z łatwopalną substancją. - Była to butelka po piwie – precyzuje fakt rzecznik prasowy lubuskich policjantów, Sławomir Konieczny.

Sprawca odpowie za szkodzenie mienia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wypili najpierw kilka piw, do dwu butelek wlali benzynę, ze skarpetki zrobili lont i tym koktajlem rzucili w budynek komisariatu policji. Dwa dni temu zostali ujęci: 17-latek i 18-latek. Ten pierwszy przebywał właśnie na przepustce z ośrodka wychowawczego, drugi zaś na swoim koncie ma już udział bójce i w kradzieży. Grozi im teraz od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacyś strasznie niecierpliwi, że nie mogli poczekać do jesieni na resztę społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy sprawcy wiedzieli że budynek jest pusty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.